Tiqe obléká Vlaďku


„Šiji šaty, jaké bych sama chtěla nosit,“ říká o své tvorbě Petra Balvínová, která pod značkou Tiqe navrhuje šaty pro typické slovanské postavy. Ta se podle ní vyznačuje širšími boky a stehny, ale zato užším pasem, takže je ideální pro šaty a sukně. Petra Balvínová vyznává ženskost a nebojí se být romantická. Svou poslední kolekci nazvala Fluidum a navrhla ji speciálně pro své klientky, kterým je obvykle kolem třiceti let a pracují v kreativní branži. „Potřebují šaty, které si mohou vzít přes den do práce s koženou bundičkou a večer v nich vyrazit na party,“ vysvětluje Petra. Kolekce je v klasické černé, bílé a béžové, kombinované se zářivou magentou a ostrou žlutou.
Mladá podnikatelka Vlaďka Fremuthová spadá do kategorie Petřiných klientek, zatím ale byla zvyklá nosit spíš minimalistické modely jednoduchých linií a barev.
Pod Petřinou taktovkou Vlaďka vyzkoušela nové odstíny i materiály a byla nadšená. „Nejvíc mě bavily růžové magentové termošaty, které krásně hřejí a díky ramenním vycpávkám a zvýrazněným bokům dělají perfektní postavu,“ říká Vlaďka.
Všechny fotografie a celý článek najdete v tištěné Elle na str. 66–67.

tiqe6

EBC promo