Do Šanghaje a zpět: Christian Dior HC očima modelky

Zdravím znovu všechny čtenářky a čtenáře ELLE, tentokrát ze Šanghaje.

Proč odtud? Jak už to v naší profesi často bývá, program se mění každou chvíli. Byl poslední den přehlídek v New Yorku, když mi můj agent z Paříže zavolal a oznámil, že večer letím do Číny. Módní dům Christian Dior představoval novou výstavu haute cotoure šatů a jejich fotografií od jednoho z nejlepších světových fotografů Patricka Demarcheliera a já jsem byla pozvána na její otevření. Na této výstavě byla také představena nová kniha Dioru. Na další dny bylo naplánované focení, už pro další pokračování zmiňované knihy. Kvůli této práci jsem musela vynechat jak londýnský, tak milánský fashion week, proto namísto fotek z přehlídek přidávám fotky z Číny. Kdyby jste se kdokoli do Šanghaje v následujících dvou měsících chystali, tato výstava by vám rozhodně neměla ujít.

Než jsem ale odjela do Šanghaje, měla jsem nabitý týden. Newyorský týden módy je vždy hektický. Pro modelku jsou průměrem dvě až tři odchozené přehlídky za den, kde na každé musíme být minimálně 2 hodiny před plánovaným začátkem, i když ten bývá velmi často opožděný. Čeká se na fotografy, kteří mají show fotit, ale ti zřídka stihnou přijít včas, jelikož mají také přehlídek více, a na celebrity, které se mají přehlídky zúčastnit jako čestní hosté, a ty si často dávají s příchodem na čas.

I mezi přehlídkami musíme stále stihnout kolem 5–10 castingů za den. Když jsme hotové s přehlídkami a castingy, je čas na zkoušky modelů na další přehlídky, tzv.fittingy. Ty se dají časově lépe přizpůsobit potřebám modelky, ale proto se často stává, že se natáhnou dlouho do noci. Půlnoční fitting nebývá výjimkou. Někteří klienti mají šaty už připravené a zkouška nezabere déle než 15 minut, ale může se stát, že zde strávíte i 4 hodiny, nebo dokonce celou noc. Je to ta nejúnavnější část fashion weeků.

Po tom všem už není divu, že modelky vypadají na přehlídkových molech tak uštvaně. :)

Příští příspěvek už bude z Paříže, která je považovaná za absolutní špičku mezi všemi módními městy, máme se na co těšit!

Krejčovská dílna návrháře Louise Gouldina den před přehlídkou

Picture_34

Takzvané dressers, které nám pomáhají při oblékání

Picture_35

Runway se před přehlídkou musí důkladně připravit a až do samotné přehlídky je zakryta fólií

Picture_36

Tým backstage fotografů

Picture_37

Těsně před vstupem na runway stojí vždy obrazovka, na které vidíme celé molo. Vedle bývá tabule, která ukazuje, kudy po molu jít, popřípadě kde pózovat pro fotografy.

Picture_38

Pozvánka od majitele modního domu Dior Sidneye Toledana na otevření nové výstavy v Šanghaji

Picture_39

Místnost zasvěcená parfému Miss Dior na exhibici v Šanghaji

Picture_40

‚Secret Garden‘, jedna z nejimpresivnějších částí výstavy - některé šaty jsou tak drahé, že nebylo možné je dostatečně pojistit, proto byly předvedeny pouze za pomoci hologramu

Picture_41

Chcete Magdaleniny cesty po týdnech módy sledovat prakticky v přímém přenosu? Sledujte jeji instagram a twitter!

Instagram - maidula

Twitter - @MagdaLangrova

EBC promo