Eko značky, které jsou i cool

Týden v rytmu Fashion Revolution je už dávno za námi a do SLOU days je zase daleko, ale to neznamená, že by měl člověk ztrácet zájem o značky, které to zkrátka dělají dobře – po všech směrech. Od materiálů, přes výrobu, po packaging. Které sustainable značky nás baví a navíc je snadno seženete i u nás?

Bohempia

BOHEMPIA

Český konopný brand Bohempia to v poslední době hodně rozjíždí. Jejich tenisky, které získaly vegan-friendly certifikaci PETA, vznikají ze 100% konopí a přírodního kaučuku, nelepenou technologií takzvané vulkanizace. Velkou radost nám udělaly hlavně jejich první kusy basic oblečení, zejména super trička, která vás budou bavit jak na den, tak i na sport nebo jógu. Bonusové body? Díky svým termoregulačním vlastnostem konopný materiál v létě chladí i pohlcuje UV záření, a v zimě naopak zahřeje. Jasná volba!

Veškerý sortiment najdete na jejich e-shopu.

Uashmama

UASHMAMA

Love brand Uashmama šije sáčky, kabelky, batohy a jiné doplňky z pratelného papíru. Ten vyrábí v Toskánsku tradiční řemeslnou metodou výhradně z odpadového dřeva a jejich produkty jsou díky tomu šetrné k přírodě. Proč nás tolik baví? Pratelný papír totiž vypadá na pohled jako kůže, ale na dotek je měkký a poddajný jako textil. To znamená, že vaše kabelka vydrží úplně všechno, ale přitom zůstane nesmírně lehká. Nevíme, jak vy, ale my už máme rozhodně políčeno na nový model Gemma.

Minulý týden navíc značka zahájila svůj měsíční pop-up v pražském obchodě Hnstly, tak se na celý sortiment určitě běžte podívat a hlavně si vše osahat. Uvidíte, že neodejdete s prázdnou.

Veja tenisky

VEJA

Hodně cool minimalistické tenisky, které miluje celý módní svět. Málo se ale o nich ví, že jde o udržitelný brand. Francouzská značka obuvi totiž vytváří lepší podmínky pro brazilské zemědělce, gumu na podrážkyvyrábí pouze z kaučuku, který se vyskytuje volně v amazonském pralese, a i jejich způsob skladování či dovozu je nekonvenční: společnost Veja totiž spolupracuje s organizací Atelier Sans Frontières, která pomáhá lidem, kteří byli v zajetí či se jim nedaří sehnat práci v nové zemi.

U nás je seženete například ve Freshlabels nebo v obchodě NILA.

Créeme

CREÉME

První vrstva, kterou na sebe každý den dáváte, by měla být z organických materiálů. Souhlasíte? Rozhodně tak přemýšlí Soňa Vidiečanová a Katarína Kobušová, návrhářky, které stojí za mladou značkou Creéme. Skvělá značka vznikla, protože právě takové spodní prádlo na českém a slovenském trhu chybělo nejen návrhářkám, ale i jejich kamarádkám, a proto se rozhodly s ním začít samy. Díky propracovanému návrhu minulý rok zvítězily v soutěži ,S Brand’ a nyní je jejich kolekce z organické bavlny dostupná na www.creeme.eu

Rock Spring

ROCK SPRING

Extra pohodlné boty z ručně proplétaných gumiček jsou světovým originálem a můžete si být jisti, že v nich klidně strávíte celé léto. Česká značka se v plném proudu rozjela v roce 2009 a nyní slaví úspěch nejen v Evropě, ale i v dalších 24 zemích včetně Koreji či Švédska.

K dostání jsou na www.rockspring.cz 

EBC promo