Elite Model Look má své vítězky!

Otevřenou branou do světa modelingu prošly dvě krásky – za Českou republiku osmnáctiletá Lenka Hanáková, za Slovensko pak teprve čtrnáctiletá Leóna Hochelová. Podařilo se jim zvítězit v jubilejním dvacátém českém a slovenském finále soutěže Elite Model Look, a získaly tak možnost nás reprezentovat ve světovém finále, které se uskuteční 6. prosince v Šanghaji.

Organizátoři před sebou letos neměli vůbec lehký úkol – dvacet finalistek totiž vybrali z rekordního počtu 7000 uchazeček. Další novinkou letošního ročníku bylo také snížení minimální věkové hranice, kterou potenciální modelky musely překročit. „Na castingy chodilo hodně děvčat, které se chtěly soutěže zúčastnit, ale kvůli věku nemohly. Chtěli jsme jim dát šanci, a proto jsme letos snížili věkovou hranici pro účast v soutěži ze 14 na 13 let,“ řekl předseda poroty Saša Jány.

Prestižní akci si nenechaly ujít ani známe tváře – celým večerem již tradičně provázela Simona Krainová, čestným předsedou poroty byl Jiří Bartoška. Ve středu pozornosti byly ale spíš než celebrity vítězky minulých ročníků a dnes už světoznámé modelky – Denisa Dvořáková, Zuzana Stránská, Adriana Čerňanová a Michaela Kociánová. Jestli Lenka Hanáková a Leóna Hochelová půjdou v jejich stopách, nebo se snad zařadí po bok vítězek celosvětového finále, je zatím ve hvězdách. My jim každopádně držíme palce.

zdroj: ČTK

EBC promo