Fendi odhaluje minikolekci vytvořenou ve spolupráci s Marcem Jacobsem

Když umělecký ředitel pro dámské kolekce Kim Jones předal pomyslné žezlo Marcu Jacobsovi, nechal se slyšet, že jej považuje za krále módy v Americe. „Dokáže mistrovsky pracovat se značkou a nebojí se experimentovat, hlavně s logem. Kolekce Fendi, kterou zde Marc Jacobs navrhl, nepředstavuje spolupráci, ale spíše interpretaci. Je výstřední a radostná a vyzařuje z ní pocit svobody, protože měl zcela volnou ruku.“ Marc Jacobs je dlouholetým přítelem a mentorem Kima Jonese a tato kolekce odráží jak jejich osobní vztah, tak respekt k módnímu domu, v němž se zrodily ikony pop-kultury a pro nějž mají tu čest oba pracovat. Kim již několik let, Marc na této kolekci. Spojení módních mágů dalo vzniknout nové podobě ikonických kabelek, které jsou dnes již neodmyslitelnou součástí DNA značky. „Řeknu jedno slovo: Fendiroma. Opravdu jako jedno slovo! Fendiroma je jako země v jiném světě... A přidám další slovo: Baguette. Ano, TA kabelka a já si prostě nikdy nenechám ujít příležitost pracovat s ikonickou kabelkou.“ Slovo dalo slovo, Interpretace Fendi podle Marca Jacobse je právě a především kolekce, která v přátelském a vtipném duchu experimentuje s ikonickými siluetami a kabelkami jako Baguette a Peekaboo.

 

Baguette na módním Olympu

Nestává se často, že by módní výtvor překročil hranice svého světa a pronikl do širší kultury, ale kabelce ve tvaru bagety, kterou si ráno k snídani nesete pod ramenem, se to podařilo. A tato kolekce je interpretací a zároveň oslavou Baguette a jejího 25. výročí, ale i města, ve kterém se natrvalo zapsala do historie pop-kultury, New Yorku. Baguette se v ní objevuje v nejrůznějších podobách, ať už ve formě oblečení nebo doplňků, tu zdobí top a tam zas kalhoty, ale především se proměňuje v objektu kabelky a ukazuje nespočet způsobů, jak může vypadat. Odráží ducha tvůrce stejně jako ducha ikonického kousku, přičemž nikdy nezapomíná na potěšení a slavnostní pocit její nositelky. Všichni víme, že si ji zamilovala Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě, a spolu s ní zástupy žen po celém světě.

 

Hello, New York!

Marc Jacobs vytváří kontrast mezi velkolepou atmosférou minulých dob a současnými jednoduchými prvky, čímž zpochybňuje normy formálního oblečení. Přenáší lesk a drsnost města New York do každodenních kousků, jako jsou nadýchané sukně s dlouhou vlečkou, rozsáhlé denimové bundy s objemným zadním dílem, šelestivé večerní pláště a recyklované fluorescenční klobouky. Třpytivé kamínky, stříbrné prvky a zářivě žlutá barva dominují kolekci, která přesně zachycuje místní atmosféru města inspirovanou skleněnými fasádami a reflexními vestami dělníků v ulicích.

 

Odhalení, které zve být součástí příběhu

Kolekce, která je od května dostupná v buticích po celém světě i online, byla odhalena sérií čtyř videí odkrývajících cool newyorskou estetiku ztělesněnou ve stylingu kombinujícím prvky z ní. Videa nyní můžete zhlédnout zde i vy.