Nový kreativní ředitel Fendi: Kdo je Kim Jones a co od něj čekat

Seznamte se s novým kreativním ředitelem Fendi Kimem Jonesem, šéfovat bude dámskému haute couture, ready-to-wear a kožešinové kolekci. Šestačtyřicetiletý návrhář z Londýna zároveň zůstává ve vedení pánské divize Dior Homme, ve které působí od roku 2018.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Kdo je Kim Jones?

Jones má za sebou sedmileté působení v Louis Vuitton, kde měl taktéž na starost pánskou kolekci. Absolvent prestižní školy Central St Martins College of Art and Design se zhostí svého návrhářského úkolu po boku Silvie Venturini Fendi, která je posledním členem rodiny Fendi v italském módním domě. 

Dosazení do vedoucí pozice kreativy Fendi bílého muže by mohlo v návaznosti na kritiku nedostatečné diverzity průmyslu vzbuzovat emoce nejen v módním světě. Kým je Kim Jones? Návrhář, který ve svých kreacích umně propojuje formální obleky s neformálním streetwear, je úzce spjatý s megalomanským producentem luxusního zboží LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton. Skupina LVMH vlastní více než 60 módních značek, spadá pod ní také zmiňovaný italský dům Fendi. Kim Jones jakožto kreativní ředitel Dior Homme představil kolekci SS21 ve spojení s ghanským umělcem Amoako Boafo, do které obsadil pouze modely tmavé pleti. Tímto gestem mnohé přesvědčil, že je relevantním návrhářem současnosti, který sleduje a reflektuje celosvětové dění. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Generální ředitel skupiny LVMH, Bernard Arnault, označil Kima Jonese za velký talent, jenž dokáže vnést do jednotlivých módních domů troufalost i aktuální rozpoložení společnosti. Není se čemu divit, byl to právě Jones, který během svého angažmá v Louis Vuitton diverzifikoval a rozšířil pánskou nabídku monografických zavazadel a doplňků o luxusní streetwear. Značka své pánské produktové portfolio díky Jonesovi navýšila o over-sized trička, elegantní teplákovky, batohy z luxusní kůže a další funkční modely.

S netrpělivostí čekáme, jak se Kim Jones role kreativního ředitele Fendi zhostí. Nejbližší přehlídka Fendi je plánována už na 23. září se sníženou diváckou kapacitou na fashion weeku v Miláně, kde se ovšem pohled Jonese na tradiční italskou značku prozatím neukáže. Na jeho debutovou kolekci u Fendi si budeme muset počkat do únoru příštího roku.

Rukopis nového kreativního ředitele Fendi – odvážného Brita Kima Jonese
Issue09

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)