John Galliano je zpátky

Byla to jen otázka času. Módní génius a bývalý kreativní ředitel slavného francouzského labelu Dior plánuje comeback poté, co byl za své (ne)slavné protižidovské výroky v březnu 2011 sesazen z funkce. Zda tak velký trest byl oprávněný, či zda ředitelé módního domu využili incident jako záminku zbavit se Galliana, který se jim pomalu vymykal z rukou, je otázka, na niž už nikdy nedostaneme odpověď.

Téměř na dva roky se po Johnovi doslova slehla zem a jeho jméno se skloňovalo jen výjimečně, například když navrhl svatební šaty své přítelkyni Kate Moss. Také se o něm šeptalo jako o možném novém kreativním řediteli značky Schiaparelli, která má své znovuzrození zažít v příští sezoně. Spekulace se ale nepotvrdily, a John tak měl víc času na léčení své závislosti na alkoholu.

Jsem alkoholik,“ přiznal se John v časopise WWD. „Z nemoci se léčím poslední dva roky. Předtím jsem spadl do spirály a říkal jsem a dělal věci, které ubližovaly lidem – především židovské komunitě. Svou lítost jsem vyjádřil jak soukromě, tak veřejnosti a nechystám se přestat stále dokazovat, že jsem se mýlil,“ zpovídá se Galliano. „Jsem vděčný Oscarovi víc, než slova dokážou vyjádřit. Jeho víra a podpora jsou pro mě neskonalou odměnou.

Samozřejmě spolupráce ihned vyvolala dohady, zda se má Galliano postupně stát Oscarovým nástupcem. Nikdo zatím ale nechce nic potvrdit. „Když pracuji na kolekci, rád se obklopuji asistenty. Nejsem samotář – rád si poslechnu cizí názor.“ A tak bude de la Renta sedět u jednoho stolu s Gallianem a plánovat příští kolekce. Silná dvojka, nemyslíte?

EBC promo