Módní střípky: Pavel Berky pro DOBRO, Karl a S.T. Dupont & kniha Giambattista Valli

V pravidelném výběru aktualit ze světa módy tentokrát přinášíme novinky o charitativním projektu nadaného českého designéra, spolupráci dvou významných ikon a knižním skvostu italského návrháře.

Konec diskriminaci

Pavel Berky je jedním z největších talentů na české módní scéně. Svou současnou kolekci uvedl na letošním Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu v soutěži Start-Up. Nese název F64.0. Pod tímto kódem se skrývá klasifikace transsexuality jako nemoci v mezinárodní klasifikaci nemocí. Svou tvorbou se tedy tentokrát Berky zamýšlí nad mužským a ženským principem. Ve spolupráci s Fashionbook.cz a fotografkou Bet Orten nafotil i editorial, který zapadá do pojmu fashion activism. Móda totiž pravdu nemusí být pouze povrchní. V rámci tohoto projektu vznikla i dámská a pánská trika pro ZOOT.cz a jeho aktivitu DOBRO. I vy tedy můžete vyjádřit svůj názor koupí trika s motivem korzetu, který odkazuje na svázanost předsudky, a přispět tak neziskové organitaci Romea.

Pera a tužky od Lagerfelda

Už podruhé své síly spojily dvě silné značky. Jedna stojí v čele hned několika módních domů a druhá je tradičním výrobcem luxusních doplňků. Talent legendárního génia společně s dlouholetým know-how S.T. Dupont daly vzniknout exkluzivní kolekci White & Matte-Black Collection. Její součástí jsou psací potřeby i USB flash. Každý kousek je pokrytý bílým nebo černým matným lakem a zdobený známou černobílou siluetou samotného tvůrce. Sběratelské unikáty se prodávají v podobě plnicího pera, propisky, rolleru nebo setu, který se skládá z propisky a stylusu v jednom a USB flashky. Udělejte si radost přepychem v Havířské 5 na Praze 1.  

karl_tuzka

Inspirace italského návrháře

Zajímalo vás někdy, jak vznikají úchvatné modely takzvaného virtuosa střihu? Giambattista Valli poodkrývá zákulisí své tvorby v nové knize, kterou mu pomohly napsat i jiné známé ikony a celebrity. Uznávanému designérovi vzdávají hold svými komentáři například Diane Kruger, Hamish Bowles nebo Lee Radziwill. Sám návrhář pak na stránkách odtajňuje ilustrace a fotografie, jež ho při vymýšlení kolekcí ovlivnily, stejně tak jako použité vzorníky barev a látek. V prodeji je tato ‚kuchařka úspěchu‘ od začátku října, do České republiky si ji ale bohužel musíte buď přivézt ze zahraničí, nebo si ji objednat přes internet.

gamb


EBC promo