Módní střípky: prodejní výstava Liběny Rochové

Neobvyklé setkání

Podzimní Designblok Premier Fashion Week uvedl nejnovější kolekci Liběny Rochové Reflexe. Unikátní řadu tvoří čtrnáct modelů rozdělených do tří linií. Všechny ale spojují luxusní a neobyklé materiály. Látky si návrhářka vybrala z haute couture produkce švýcarské společnosti Jakob Schlaepfer a originálně je doplnila o reflexní detaily. Česká módní scéna nebývá bohužel často prostorem pro nadějné experimenty, tentokrát však odvaha zkusit něco nového dala vzniknout neobvyklým kombinacím a siluetám. Materiály reagují na dopad světla, a odhalují tak například skryté abstraktní vzory. Reflexní prvky nechybějí ani na čtveřici večerních rób z vytkávané organzy, jejichž tvar se inspiroval v tvaru blyštivých diamantů. Futuristickou kolekci doplňuje obuv Instant Shoe 2 Pavly Podsedníkové vyrobená neotřelým 3D tiskem. Všechny překvapivé, ale zároveň lehce nositelné modely si můžete prohlédnout a zakoupit od 2. do 7. prosince ve Studiu LR na Malostranském nábřeží, otevřeno bude denně od 14 do 20 hodin a s výběrem vám třeba poradí i sama Liběna Rochová

rochova_saty_z_organzy

Kolekce Theory bojuje proti AIDS

Prêt-à-porter značka Oliviera Theyskense uvedla na trh limitovanou řadu červeného oblečení a doplňků. Belgický návrhář se spojil s organizací RED založenou Bonem Voxem, aby pomohl zmírnit šíření viru HIV v Africe. Charitativní řada Theory se bez výjimky zabarvila do karmínově červené, aby jasně vyjádřila svůj názor. Tato barva celosvětově připomíná boj proti AIDS. Skromnou kolekci tvoří dva kašmírové svetry, vlněná zimní čepice, hedvábný top a bavlněné tričko. Čtvrtina z prodeje, mimochodem krásných, produktů poputuje do nadace zpěváka U2. V prodeji budou od 1. prosince na webových stránkách RED nebo v obchodě Theory v Paříži. 

Theory_RED

Vánoční video Dior

Francouzský módní dům se rozhodl pojmout svátky konce roku ve velkém stylu. Svou kosmetiku a parfémy v pohádkovém spotu umístil na předvečer Štědrého dne na zámek ve Versailles známý pro svůj majestátní vzhled a bohaté zdobení. Ledový vítr provádí diváky zasněženou krajinou, do které přirozeným způsobem zapadají zlatavé odlesky voňavých flakonů nebo perleťových stínů speciální kolekce Dior Holiday. Zasněte se při krátkém spotu a naplánujte si vlastní slavnostní look. 

EBC promo