Nejkrásnější šperky a módní kolekce podle šéfredaktorů?

Designblok Premier Fashion Week rozdal své hlavní ceny, po nich však následovaly ještě Ceny šéfredaktorů módních magazínů. V porotě zasedala šéfredaktorka ELLE Andrea Běhounková, dále Bára Nesvadbová (Harper’s Bazaar), Sabrina Karasová (Cosmopolitan), módní konzultant ELLE Jan Králíček, Veronika Miškovská z Hospodářských novin, Tereza Kozlová za Esprit – magazín Lidových novin, Veronika Ruppert za Radio Wave, Heather O’Brien z Prague Postu a Jan Tomeš a Jan Boublík za magazín MAUDhomme.

Móda ve 3D
Cenu za nejlepší módní kolekci získala Liběna Rochová, která se ve své kolekci podzim/zima 2013/14 inspirovala 3D materiálem. Série šatů z pěnového materiálu v růžové a černé barvě byly zdobené květy vystřiženými laserem přímo do látky. Liběna Rochová je vedoucí Ateliéru oděvu a obuvi na VŠUP v Praze a vedle autorských výtvarných konceptů a individuální oděvní tvorby se věnuje i tvorbě limitovaných sérií sezonního oblečení, které lze zakoupit v jejím vlastním Studiu LR. „Oděvní design, včetně tvorby modelů Art Fashion, je mé výtvarné vyjádření myšlenky. Oděv jako socha v pohybu,“ říká Liběna ke své kolekci.

FRH_6241

„Ráda se zdobím“
Cenu za nejlepší kolekci šperků si odnesla Janja Prokić. Tato absolventka malby na Akademii výtvarných umění v Praze a v současnosti studentka ateliéru K.O.V. na pražské VŠUP představila kolekci šperků Flowers a Super Powers, za které byla v letošním roce také nominovaná na Designéra šperku roku Cen Czech Grand Design, a zároveň zárodek nové kolekce Le Grand Jeu. Ke své práci říká: „Ráda se zdobím, a tak mě baví šperky vymýšlet a vyrábět. Líbí se mi, že stejně jako oblečení i šperk o mně říká, kdo jsem a jak se cítím.“

153_janja_prokic_IMG_7637_2

EBC promo