Rabih Kayrouz: Vycházející módní hvězda, o které všichni mluví

 

Důmyslné, sofistikované, ale zároveň slušivé modely. Srdce minimalisty nad poslední kolekcí rodáka z Ghaziru, který ovšem prorazil v Paříži, zaplesá. Košile z prvotřídní bavlny, které vám padnou jako druhá kůže, zlehka oversized, ale stále siluetu kopírující vlněné kabáty, kápě z gabardénu a dlouhé saténové róby. Zdá se, že celá kolekce Rabiha Kayrouze se mezi sebou dá kombinovat, což je sen každého, kdo chce mít stylový, ale zároveň úsporný šatník.

 

 

Kayrouz svým stylem konvenuje bohatým, urozeným Pařížankám, které touží působit na jednu stranu „hlavně nenápadně", ale zároveň aspirují na to být těmi nejlépe oblékanými ženami kdekoli, kam se jen vrtnou. Uhlazené modely Rabiha Kayrouze v dobrém slova smyslu lehce připomínají Dior za Rafa Simonse, ale zároveň je navrhl muž, který se v Paříži ocitl jako uprchlík. Bylo mu tehdy pouhých 16 let a do francouzské metropole utekl před občanskou válkou v Libanonu.

Momentálně zaměstnává několik desítek lidí, je členem syndikátu Chambre Syndicale de la Couture Parisienne a oslňuje také řemeslným umem, se kterým dokáže své oděvy ušít. „Móda je naším sebevyjádřením a snem," trefně prohlásil pro The Nationale už v roce 2019.

Nanushka: Z lokálního podniku celosvětově uznávanou značkou

elle.cz

Chcete-li se odívat do modelů od Rabiha Kayrouze, připravte si zhruba dva až tři tisíce euro za šaty, ačkoliv, když máte štěstí, můžete najít i fantastické kalhoty ve slevě za sedm tisíc korun. Měli byste vědět, že Kayrouz během navrhování pracuje jako kdysi třeba Nina Ricci: bez skic, zato vrství látku na figuríně. Nenásleduje pražádné trendy, nezajímají ho. Siluety pak vytváří dramatické, fungují jako power dressing. „V arabštině se říká, že když je žena elegantní, tak má ramena," vysvětloval svou životní inspiraci časopisu Konfekt.

 

 

Svým citem pro minimalistickou a přesto tak nevšední módu Rabih Kayrouz boří mýtus o blízkovýchodních designérech, co dokáží tvořit jen bling-bling modely. Tvoří protipól k Blance Matragi, která rovněž působí jalo návrhářka v Libanonu, ale i vůči dalšímu svému krajanovi Elie Saabovi. Schopností vystavět dokonalou konstrukci připomíná Kayrouzova tvorba spíš Azzedina Alaiu. Módního génia, jehož přehlídky jako malý tak rád sledoval v televizi.

„Olsenky": Sestry, které ovlivnily nejstylovější české influencerky

elle.cz

REKLAMA