Travel gear: Ty nejlepší kufry a cestovní doplňky pro zimní úniky

Tradiční a luxusní Globe-Trotter

Anglický výrobce zavazadel Globe-Trotter vytváří kufry, které jsou zhmotněným synonyma pro luxusní zpracování zrcadlící jet-set cestovní atmosféru. Zavazadla této značky měla prý ve své sbírce cestovní bagáže královna Alžběta či novozélandský horolezec a průzkumníkEdmund Hillary. S tímto cestovním kouskem se budete cítit mimořádně sofistikovaně, ať už na pracovní cestě nebo o víkendu, a to nejen díky preciznímu provedení a sofistikovaným detailům, ale jednoduše parametr vysoké funkčnosti, která neubírá na jeho estetické hodnotě.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Rimowa, ta, kterou netřeba představovat

Legenda o zavazadlech zřejmě nejikoničtější značky praví, že Rimowa svůj vůbec první hliníkový kufr vytvořila v roce 1937 poté, co požár výrobní továrny zničil všechny ostatní materiály, včetně dříve obvykle používaného dřeva či kůže. Dnešní zavazadla této značky jsou jednoduše velmi luxusní, nezbytné pro vaše krátké i dlouhé úniky či pracovní cesty. Bývalý generální ředitel Alexandre Arnault prý dnešní ikonickou linii kufrů z drážkovaného hliníku, která byla poprvé představena v roce 1950, přirovnal k fotoaparátu Leica nebo Porsche 911. A my nemůžeme než nesouhlasit.

Pouzdro nejen pro čistý chrup od Maison Mollerus

Značka dentální péče Swissdent se spojila s luxusní značkou Maison Mollerus, tradičním švýcarským producentem kožených kabelek, zavazadel a doplňků. Spolupráce dala vzniknout luxusním taštičkám, klasickým a elegantním, zároveň prvotřídně řemeslně provedeným, zhotoveným z ručně vyráběného potahovaného plátna Vinerus, v jejichž útrobách zákazník najde produkty péče o zuby. Ať už si ji ponecháte jako kosmetickou taštičku, nebo jako cestovní pouzdro do kabelky, řadí se mezi užitečné nezbytnosti, kterými žádný cestovatel nepohrdne.

Humorné Crash Baggage

Inu, na benátskou značku Crash Baggage si žádná nepořádná letecká společnost nepřijde. Aby předešla lítosti nad poničeným cestovním kufrem, který si vyzvednete ze zavazadlového pásu, vzala osud zavazadel do vlastních rukou... A tak v roce 2013 přišla na svět se zavazadly, která si poničená a pomačkaná již kupujete. Ne že by snad značka Crash Baggage prodávala již použitá zavazadla. Zkrátka jejich tvar počítá s tím, že jde o objekt určený k používání. A to překvapivě dalo vzniknout designovému kousku se špetkou vtipu, který rozesměje nejednoho cestovatele.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Uspokojivě praktický Away

Americká značka Away se v poslední době těší velké oblibě. A není divu, produkuje totiž zavazadla s uspokojivým designem a vysokou praktičností, a zároveň za dostupné ceny. A zřejmě nejoblíbenější silueta kabinového kufru se pyšní hned několika vychytávkami – je vyrobena z pevného polykarbonátu, opatřena systémem umožňujícím zvětšení jeho kapacity, koženými detaily i kapsou na prádlo, která je šikovně oddělena od zbytku útrob.

The North Face a věčný Duffel

Průzkumníci celého světa jistě potvrdí, že znají věčný Duffel, siluetu batohu od značky pro všechny objevitele The North Face. Je k dostání hned v několika velikostech, z nichž nejmenší se hodí pro denní potřebu, střední v klidu dostanete do kabiny letadla a do těch největších se sbalíte třeba na cestu kolem světa. Tento měkký batoh, který můžete jednoduše sbalit do praktického pouzdra, je vytvořen z praktických voděodolných, recyklovaných materiálů a v hybridním designu jej lze nosit v ruce, nebo jako batoh. Má zároveň několik kapes, spolu s kompresními popruhy umožňujícími roztažení batohu. Deset z deseti objevitelů doporučuje.

Piškoty, tylové sukně a návleky? Pozvěte balletcore do svého šatníku!

elle.cz