Met Gala je zpět. V plném lesku a třpytu. Kdo zazářil nejvíc?

 

Téma letošního ceremoniálu „In America: An Anthology of Fashion“ je nejen velkou výzvou pro věhlasné módní návrháře a značky, ale jako tradičně uvádí i stejnojmennou výstavu věnovanou proměnám americké módy v čase. Ta bude ke zhlédnutí od 7. května a ukáže přes stovku oděvů od amerických designérů, ať už je to Oscar de la Renta, či Bill Blass.

Slavným hvězdám a jejich dvorním návrhářům se tak včera večer naskytlo volné pole působnosti pro zapojení kreativity. Dress code s podtitulem „Gilded Glamour“ představuje příležitost prozkoumat vznešenost spojenou s pozlaceným věkem a nahlédnout za závoj amerického stylu. A především – připomenout si práci jednotlivých návrhářů či krejčích. I mnohdy opomenutých jmen.

 

Prohlédněte si ty nejlepší looky červeného koberce:

 

Večer otevřela Blake Lively s možná vůbec nejdelší vlečkou, kterou jsme kdy na Met Gala spatřili. Těžko odhadovat, při takové přehlídce pompéznosti. Každopádně jedna z letošních spoluhostitelek Met Gala na sobě měla bronzový a růžově zlatý look, který se po rozvinutí velké mašle proměnil v třpytivou záplavu blankytně modré. Její róba čerpala inspiraci z newyorských architektonických skvostů – Empire State Building, Sochy svobody či modrého stropu Grand Central Station. Nebudete překvapeni když řekneme, že se o její šaty postaral módní dům Versace, že?

Mohlo by se vám líbit

Ty nejikoničtější módní momenty v historii Met Gala

Pamatujete si na první vystoupení Kate Moss na Met Gala v minimalistických šatech od Calvina Kleina? Na téměř nahou Cher v průsvitných šatech Bob Mackie, nebo na čtyři outfity v jednom v podání Lady Gaga? Věděli jste, že Kaia Gerber nebyla první, která v roce 2021 oblékla šaty Oscar de la Renta, ale že svou róbou vzdala hold Biance Jagger? Met Gala tak jak jej známe oslaví 26. výročí, tak se pojďme ohlédnout za těmi nejikoničtějšími módními momenty.
elle.cz

 

Ve svých róbách vyslala značka Versace na slavnostní koberec vedle Blake Lively i Gigi Hadid, Cardi B, Emily Ratajkowski a mnoho jiných slavných hvězd. Večerem pak zněla i další zvučná designérská jména – zazářil třeba Thom Browne, jehož róby oblékli Oscar Isaac, Maisie Williams či Kourtney Kardashian společně s Travisem Barkerem.

Dům Moschino oslavil „Gilded Glamour“ opulenci celou armádou svých svěřenců, které vévodily Megan Thee Stallion a Ariana DeBose. Značku oblékla i Khloé Kardashian, která letos konečně doplnila na Met Gala počet klanu Kardashian-Jenner. Je to totiž poprvé, co pozvánku obdržela i ona. A zatímco Kylie Jenner vynesla šaty Off-White z poslední kolekce Virgila Abloha, byla to Kim Kardashian, která pravděpodobně získala letošní módní prvenství. Oblékla totiž šedesát let staré šaty, které na sobě měla Marilyn Monroe, když zpívala v roce 1962 píseň ‚‚Happy Birthday Mr. President‘‘ J. F. Kennedymu. Přiznala se, že musela zhubnout více jak sedm kilo, aby se do ikonických šatů dostala.

Příjemným osvěžením večera byla Chloe Bailey v kosmických šatech newyorské značky Area či četné zastoupení hvězd oděných v róbách holandské návrhářky Iris Van Herpen, naznačující nástup doby digitální módy. Sledovat jsme mohli velkolepé a emotivní módní projevy, které daly návrhářům možnost snoubit v sobě to nejlepší, co dokážou. Voilà, ať gilded glamour září dál!

 

Mohlo by se vám líbit

Co se děje za zdmi přísně tajného Met Gala večírku?

35 000 narcisů, 12 000 hyacintů a klec s živými pávy. Metropolitan Museum of Art's Costume Institute v New Yorku se každoročně proměňuje dle aktuálního tématu, kterému je daný ročník zasvěcen. Ačkoliv vše od židlí po skleničky odráží atmosféru, vše je zde jen pro potěchu oka samotných návštěvníků. Málokdy totiž uniknou snímky z dění, které se odehrává poté, co slavné osobnosti opustí ve svých róbách ostře sledované schody Met a tajuplný večírek plný hvězd tak zůstává opředen tajemstvím. Mládeži nepřístupno, prosíme, nefoťte!
elle.cz