Valentino: Černobílá jistota

Zdá se, že kreativní ředitel domu Valentino, Pierpaolo Piccioli, vsadil na jistotu a předvídatelnost. Pro podzim 2021 připravil černobílou kolekci, která se nese v duchu precizní krejčoviny, ale jen s minimem inovací. Což je nejspíš to, co všichni oceníme, až se pomalu začneme vracet do normálního života. Cítít se zase tak, jako dříve, kdy jsme věděli, že ráno půjdeme do práce a večer na drink, o víkendu na kafe, do galerie a pak na koncert či do divadla.

Kolekce od Valentina v sobě nonšalantně skrývá vše ze „starého světa". Kratší sukně s ovesized svetrem a kabelkou do ruky na kafe s kamarádkou, sako a lodičky na byznys schůzku, kratší precizně střižené šaty s vysokými botami na rande, dlouhé večerní šaty na operu, unisexový oblek pánského střihu pro jakoukoliv příležitosti nebo děrované a průsvitné halenky a šaty na párty. To vše v černobílých tónech se zlatými akcenty.

Nenucená sázka na jistotu a elegantní pohodlí může na první pohled působit jako nuda, možná ale právě proto je výjimečná. Možná právě proto jí po roce prožitých v legínách a teplácích oceníme nejvíce. 

FENDI: Nová éra Kima Jonese

elle.cz