Věk opulence. Post-lockdownová móda je odvážná i bláznivá

 

Žijeme jen jednou, řekli jsme si všichni, když po tolika pandemických vlnách přišla úleva. Jak filosofii „Carpe diem" hvězdy ztvárňují svými módními volbami? Třeba jako Emily Ratajkowski. Oblékla si velmi odhalující top od všemi módemany zbožňované značky Cult Gaia. Pohodlný se rozhodně nezdá, ale co na tom sejde, když kvůli ní vráželi kolemjdoucí do sloupu? 

 

Emily Ratajkowski

 

Pohledy nejen francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, ale celého světa na sobě měla Hailey Bieber, když společně s manželem navštívili Elysejský palác. Influencerka si oblékla odvážný model od designéra LaQuan Smithe. Strohý diplomatický protokol rozhodně nesplňoval, ale čelist vám z něj poklesla.

Dlouhá, opakující se karanténa na nás právě vyvíjí tlak, abychom vypadali co nejlépe. Můžeme chodit ven, socializovat se. Sáhnout po starých osvědčených jistotách se zdá být ztrátou fashion příležitosti. Podle článku, který vyšel v letos květnu, většina z nás zažila během pandemie pocit vyhoření a marnosti. Jak vás z pocitu vyprázdněnosti i přesycenosti zároveň může zachránit móda? Za prvé, už dávno byl prokázán vztah mezi tím, co nosíme a emocemi. Čím kreativnější vaše oblečení teď bude, tím rychleji se zbavíte post-covidové psychické únavy či pocitu beznaděje. Zní to banálně, ale funguje to.

Pozor! Ezocool móda útočí!

elle.cz

Jak to tedy udělat, abyste se teď oblékali tak, abyste podobně jako Hailey Bieber, Emily Ratajkowski nebo Kendall Jenner, využívali svůj módní potenciál na maximum? Vybírejte si oblečení už večer, nespěchejte. Zkoušejte různé kombinace. Zároveň vězte, že vaše outfity tu nejsou pro to, abyste potěšili sledující na Instagramu. Stejně jako si nic nedělejte z těch, co na vás budou zírat na ulici. Vytřiďte si pět kousků letního šatníku, ve kterých se cítíte skvěle. Ty pak kombinujte s výraznějšími doplňky: masivním perlovým náhrdelníkem, masivním páskem, širokými plandavými džínami i cyklistickými šortkami. Nikdy nezapomínejte hlavně ale na to, že vaše tělo je ten nejlepší outfit samo o sobě. Zahrňte ho láskou tak, že ho obléknete do šatů, které milujete.

Rabih Kayrouz: Vycházející módní hvězda, o které všichni mluví

elle.cz