Šetrné žehlení a styling? Dobrá zpráva pro vaše vlasy: Jde to!

Žehličky na vlasy umí zkrotit divoký účes, uhladí strukturu, avšak kvůli působení tepla a tlaku mají mechanický vliv na vaši hřívu. Mohou ji vysušit. Proto je důležitá péče o vlasy. Hydratace za pomocí masek, sér, dokonce i šampon by měl dopřát notnou dávku ochrany. V každém případě je ideální žehličku občas nechat chladnou. A volit takový přístroj, který rovněž myslí na ochranu.

Parní žehlička SteamPod 4 nezná hranic

Návštěvnice festivalu krásy, ELLEphorie, mohly na vlastní vlasy vyzkoušet čtvrtou generaci parní žehličky od L’Oréal Professionnel SteamPod 4, kterou jim předvedli kadeřníci ze salonu Franck Provost. Jde o multifunkční profesionální nástroj, který díky patentované parní technologii poskytne šetrný styling v pohodlí vašeho domova. A to platí pro všechny typy vlasů, rovné, vlnité i kudrnaté. Během chvilky dosáhnete dokonale uhlazených vlasů i volně vlnitých pramínků. Díky inovativním technologiím budete mít dokonalý účes, vaše vlasy nebudou ovšem vystavovány teplu déle, než je nutné.

Žehlička na vlasy

Ochrana vlasů je základ

Dnešní technologie pracují na intuitivních principech. Například pro větší definici vln mají žehličky systém předehřívání po celém jejich obvodu, aby se dosáhlo kompaktního uhlazení. V případě vln se hrany žehlicích destiček zase zostřují, aby mohly vzniknout definovanější kontury. SteamPod 4 má také sadu 3 hřebínků pro optimalizaci rozptylu páry. Při žehlení navíc hřebínky srovnají všechna vlasová vlákna. Manipulace je tak komfortnější, než když si sama musíte hřebenem krotit vlasy. SteamPod 4 je také až 3x rychlejší, dochází k až o 95 % menší lámavosti vlasů, účes je až 2x uhlazenější. A onu rychlost uvítáte nejen proto, že se šetří váš čas, ale rovněž vaše vlasy nejsou vystavovány teplu déle, než je nutné.

L’Oréal Professionnel SteamPod 4

Jak pečovat o žehlené vlasy?

Nejdůležitější je volba správné péče přesně pro váš typ vlasů. S výběrem vám nejlépe poradí váš kadeřník, ale zde je několik tipů, podle nichž si kupte nejvhodnější přípravky na vlasy. Měla byste jim poskytnout dostatečnou péči, ale zároveň je nepřehltit. Pokud normální vlasy budete až příliš hydratovat, budou mastné a nepoddajné a se stylingem budete mít více práce. Do základní výbavy patří šampon, maska, kondicionér pro rozčesání. Skvělá jsou séra, mléka na vlasy, která se neoplachují. A pokud používáte tepelné přístroje jako žehličky nebo fény, pořiďte si termoochranu ve spreji. Nikdy však nežehlete ani lehce vlhké vlasy. Musí být opravdu suché. Jednak by vám zplihly a nedosáhla byste krásného vzhledu, a také by se přepalovaly. A ještě jedna rada na závěr. Při jakékoli úpravě vlasů s pomocí tepelného přístroje nechte hřívu vychladnout, až poté ji doupravte hřebenem nebo prsty, když je účes již zafixován.

Základem zdravých vlasů je však pravidelná profesionální péče. Najděte si proto místo, kde vás budou hýčkat. Mrkněte na SALON LOCATOR, který vám ukáže nejbližší kadeřnictví L'Oréal Professionnel ve vašem okolí. 

Měření