Challenge 2022: Podpořte při sportu svá prsa, výkon i zdraví

 

Ještě před lety se spodnímu prádlu v oblasti sportu nevěnovala přílišná pozornost. Současné mladé ženy a dívky si ale skutečnost, že jim standardní velikosti XS, S, M, L a XL prostě nestačí, začínají uvědomovat. Proto značka adidas, ve spolupráci s předním nezávislým výzkumným pracovištěm University of Portsmouth, provedla velmi rozsáhlý výzkum.Pohyb prsou ve sportu je dlouhodobě přehlíženou oblastí, proto je skvělé, že jsme navázali dlouhodobý vztah se společností adidas,” potvrzuje profesorka Joanna Wakefieldová-Scurrová,  vedoucí výzkumné skupiny pro zdraví prsou z University of Portsmouth. Získané informace byly zásadní natolik, že vedly k rozsáhlému vývoji a přepracování celého portfolia včetně několikafázového testování, jejichž vyústěním se stala kolekce sportovních podprsenek Bra Revolution.

 

Bra Revolution podprsenky od adidas

 

Další informace, které byste pro podporu svých prsou měla vědět

Pokud například běžíte maraton, vaše prsa bez podpory urazí sama o sobě čtyři kilometry navíc. Takové zjištění je významný počin, na kterém se podílel výhradně ženský tým návrhářek, testerek a odbornic, doufáme proto, že tato kolekce pomůže většímu počtu uživatelek sportovních podprsenek vyzkoušet si výhody větší podpory            a lepšího střihu a nebude je brzdit při sportu, který tak milují,“ konstatuje Amy Charlton, vedoucí produktová ředitelka adidas. Zmíněný výzkum však přinesl i další data: Třeba to, že pokud prsa nemají při běhu správnou podporu, působí na ně stejná síla G jako na jezdce F1 a že se kůže až škodlivě natahuje. Při skoku do výšky se zase nedostatečně podepřená prsa mohou posunout až o 19 cm. Navíc téměř polovina dotázaných dívek školního věku uvedla, že jejich prsa mají vliv na celkovou aktivitu ve sportu. To je víc než pádný důvod popřemýšlet o změně.

 

Bra Revolution od adidas

 

Míříte na pilates, HIIT, nebo jdete běhat? Pak mějte na sobě ten správný kousek!

„Sportovní podprsenka je první věc, na kterou při tréninku myslím, protože pokud mi nesedí, rozhodí mě to a přestávám se soustředit. Před velkou soutěží je pro mě maximálně důležité, abych neztratila koncentraci. Nesprávná podprsenka tak má významný dopad na můj trénink a výkon, a to jak po psychické, tak po fyzické stránce. Sportovní podprsenky jsou základem výbavy, ale neexistuje jedna univerzální – můj trénink zahrnuje rozmanité aktivity, jako je kardio, jóga nebo silový trénink, takže je opravdu důležité zvolit správnou podprsenku, která je přizpůsobená konkrétní aktivitě a zajistí správný výkon,“ tvrdí olympijská vítězka Mikaela Shiffrinová, která se stala hlavní tváří kampaně. Díky inovacím v oblasti materiálů a designu nabízí nová kolekce podprsenky Everyday vhodné pro lehký pohyb, podprsenky Studio určené na jógu, pilates a další aktivity s nízkou až střední intenzitou, ale i podprsenky Train s vyšší podporou, které můžete obléknout na lekce HIIT a při intenzivnějším sportu nebo tréninku. Podprsenky Run poskytují nejvyšší podporu prsou pro běžecký trénink.

 

Bra Revolution od adidas

 

Jak a kde vyzkoušet padnoucí sportovní podprsenku?

Novou kolekci podprsenek Bra Revolution si můžete prohlédnout v prodejnách adidas Store Prague Černá Růže a Palladium. S hledáním vhodné velikosti a střihu vám pomůže vyškolený personál i speciální kabinky pro ženy, kde bude pro vás připraven fitting manuál. Dáváte přednost online nákupům? I ve vodách internetu zřídil adidas službu, pomocí níž můžete správnou velikost a vhodný typ podprsenky zjistit. Bra Revolution bude se svými 43 novými typy v 18 produktových řadách a 72 velikostmi k mání na adidas.cz/bra  a prostřednictvím aplikace adidas.