Beauty in Motion: Antonie Galušková

Antonie, jaké byly vaše sportovní začátky?

Do kajaku jsem se poprvé posadila, když mi bylo pět let. Můj tatínek tomu sportu hodně rozuměl a já u něj zůstala. Pamatuji si, že mě prve maminka přivázala za provázek ke břehu a držela mě. Doteď si pamatuji svůj hysterický záchvat, který mě opanoval, protože jsem myslela, že odpluji po Otavě pryč...

Chtěla jste někdy dělat něco jiného, než právě vodní slalom? 

Hrála jsem tenis, dělala jsem atletiku. Zkoušela jsem běhat, skákat do výšky. Ale vzhledem k tomu, že k vodnímu slalomu měla blízko má rodina, bylo jasné, jakou cestou se nakonec vydám. Vím, že je to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla učinit.

Co je pro vás největší každodenní motivací?

Mou největší motivací je touha posouvat své limity. Motivuje mě také pocit překračování hranic mé komfortní zóny. Ze sportovního hlediska je to pak účast na olympijských hrách, věřím, že každý vrcholový sportovec po účasti touží. S tím vším se ale pojí touha po tom, aby mě to vše i nadále bavilo.

Na trénink s Antonií Galuškovou
Vy jste pro Českou republiku vybojovala místo na olympiádě v Paříži. V čem spočívají přípravy na olympiádu? Co je na tomto procesu nejtěžší? 

Vybojovat místo pro danou kategorii ještě neznamená nutně účast na olympiádě pro toho, komu se to podařilo. Já získala kvótu pro Českou republiku v kategorii kajakářek a osobně účast na olympiádě ještě jistou nemám. To se rozhodne po mistrovství Evropy (16. - 19. května). Příprava je ale jako každá jiná – makáme, makáme a makáme do sedření! A doufáme, že se ta píle vyplatí.

Čeho byste chtěla v životě dosáhnout?

V životě bych chtěla mít zdravou a spokojenou rodinu. A já? Já bych chtěla být šťastná. V dnešní době je strašně obtížné mít z něčeho upřímnou radost. Ale ve sportu tyto emoce stále jsou. A pak ta účast na olympiádě!

Slunce, voda, proměnlivé podmínky. S tím vším se denně setkáváte. Je nějaký produkt, kterým chráníte svou pleť před nepříznivými faktory?

Líčení mi podmínky nedovolují. Vzhledem k tomu, že dělám vodní slalom a mám na obličeji neustále vodu, nic jiného než krém s vysokým ochranným faktorem takřka nepoužívám.

Je nějaká speciální rutina, kterou před výkonem absolvujete?

Ano! Velice specifická. Před startem si vyplachuji ústa vodou z řeky, kterou sjíždíme. Což ne vždy bývá chuťový zážitek, ale rituál je rituál!

Co pro vás znamená Beauty in Motion?

Znamená to pro mě jezdit na přírodno a takové, jaké jsme. Připadá mi krásné, že ve sportu se dá ještě stále být sama sebou a přirozená. Krásu vidím tedy v přirozenosti.

Měření
Antonie Galušková a její Sephora beauty rutina: