Nepodceňte jarní slunce: SPF ochrana je váš štít před poškozením pleti

Ať už chodíte běhat, jezdíte na kole či na bruslích, chodíte každý den se svým psem na procházky a milujete potkávání s přáteli u pikniku, vždy myslete na svou pleť. Určitě si ji chcete udržet co nejdéle v perfektním stavu – tedy bez vrásek a pigmentových skvrn. Nepostradatelnou péčí v boji proti těmto neduhám pleti není ten nejdražší krém, ale právě každodenní SPF ochrana. 

Po zimě bývá pleť choulostivá a ostré jarní sluníčko může vlivem působení UVB paprsků váš obličej snadno spálit. Mnohem škodlivější jsou však UVA paprsky, tvořící naprostou většinu ultrafialového (UV) záření dopadajícího na zemský povrch a vysokoenergetické viditelné světlo, které je nedílnou součástí světla, jenž vidíme. Oba tyto typy slunečního záření pronikají hluboko do pokožky, poškozují kolagenová vlákna a podílejí se na vzniku vrásek i pigmentových skvrn.

Pod palbou záření – nonstop

Důležitost SPF ochrany v každodenním životě je nesporná, a to nejen během letních měsíců, ale celoročně. Oba typy slunečního záření (UVA i UVB) pronikají hluboko do pokožky, a to i v oblačné dny, kdy bychom mohli mít klamný pocit, že naší pleti nic nehrozí. Náš obličej je UVA paprskům i vysokoenergetickému viditelnému světlu vystaven neustále – pronikají k nám skrz mraky, v dešti i mlze, a procházejí i sklem. Jsou všude kolem nás a působí na nás v průběhu celého roku. Vystavování se slunci bez adekvátní ochrany může vést k rychlejšímu stárnutí pleti, což se projevuje vráskami, ztrátou pružnosti a hloubkovým poškozením, které není hned na první pohled viditelné, ale s o to větší intenzitou se projeví za pár let, kdy už bude pozdě.

Jak na aplikaci?

Nanesení by mělo být štědré a rovnoměrné na všechny části obličeje, krku, dekoltu a další exponované části těla. Nezapomínejte, že krém s SPF ochranou by měl být idálně aplikován každé 2 hodiny, zvlášť pokud trávíte čas aktivně venku, potíte se, nebo se koupete. Na běžné dny vám ale postačí nanést jednu důkladnou vrstvu jako poslední část vaší pečující rutiny – tedy před nanesením make-upu. Zapojení SPF do vaší denní rutiny by tedy nemělo být vnímáno jako další krok navíc jen v určitém období v roce, ale jako každodenní nezbytnost. 

NIVEA kontinuálně pracuje na vývoji produktů, které nejen chrání, ale i pečují o pleť. 

NIVEA Lehký pleťový krém na opalování Derma Skin Clear OF 50+ nabízí vysokou ochranu a je ideální pro všechny typy pleti, včetně citlivé a mastné pleti náchylné k nedokonalostem. Jeho rychle se vstřebávající formule obsahuje antioxidant licochalcone A a niacinamid, které chrání pleť před škodlivými vnějšími vlivy a záněty, zatímco anti-blemish komplex reguluje maz a předchází vzniku nedokonalostí. Díky tomuto krému můžete bez obav vychutnávat slunečné dny, protože pleť zůstává chráněná a matná až 8 hodin.

NIVEA Lehký pleťový krém na opalování Invisible Daily Fluid OF 50+ nabízí efektivní ochranu s SPF 50+ a má ultra lehké složení, které se rychle vstřebává, neucpává póry a nezanechává mastný film. Obsahuje licochalcone A a niacinamid, které chrání pleť před oxidačním stresem a známkami stárnutí. Perfektně spolupracuje s make-upem, sjednocuje tón pleti a udržuje ji matnou až 8 hodin. Tento krém je ideální volbou pro ty, kteří hledají nenápadnou, ale účinnou ochranu bez lepivého pocitu.

NIVEA nabízí také dva speciální opalovací krémy pro citlivou pleť: NIVEA Pleťový krém na opalování Sensitive OF 50 s neparfémovaným složením chrání pleť před slunečním zářením, alergiemi a podrážděním a je ideální pro každodenní použití i pod make-up. Druhým produktem je NIVEA Zmatňující pleťový krém na opalování OF 50, který díky svému nemastnému a nelepivému složení poskytuje dlouhotrvající ochranu před sluncem a zároveň pleť zmatňuje na 12 hodin, což je výhodné pro udržení svěžího vzhledu ve městě i na pláži.

NIVEA SUN Pleťový krém na opalování Luminous630 OF 50+ kombinuje prevenci s ochranou v jednom produktu. Díky speciálně patentované látce Luminous630, kterou vyvinula společnost NIVEA, tento krém chrání před vznikem pigmentových skvrn a zabraňuje jejich opětovnému objevení. Jeho velmi vysoký ochranný faktor OF 50+ působí jako robustní štít proti UVA a UVB záření, chránící tak delikátní strukturu vaší pleti před trvalým poškozením. Nezapomínejte, že tento krém je nezbytný nejen na přímém slunci, ale i v oblačné dny, kdy sluneční paprsky pronikají skrze mraky. Pro dokonalou péči o vaši pleť i během dovolené je NIVEA SUN Pleťový krém na opalování Luminous630 OF 50+ ideální volbou.

Měření

Video: Matouš Vaněk
Muah: Soňa Šajdáková, Dagmar Kršková
Styling: Radka Sirková
Modelky: Kateřina Zalis, Kateřina Zajícová / Pure model
Lokace: Vista Resort & Club Prague