Vyzkoušeli jsme: Jak konečně napravit poškozené vlasy

Pokud se i vy potýkáte s problémy poškozených vlasů, není třeba zoufat. Stačí se obrátit na odborníky ve svém oblíbeném salonu, kteří vám mohou doporučit správnou péči a produkty pro obnovu vašich vlasů. Se správně zvolenými přípravky můžete obnovit až 99 procent původní síly vašich kadeří, a to bez ohledu na to, jestli jsou poničené vlivem agresivního barvení, jiných vnějších vlivů, nebo mají sklon k lámavosti od přírody. Značka Kérastase totiž přišla s přelomovým vědeckým objevem, který zcela mění situaci a pravidla hry v péči o vlasy.

Její odborníci zjistili, že vápník obsažený ve vodě ještě zesiluje následky poškození vlasů. Dokáže totiž pronikat až do hloubky vlasů, které v důsledku toho postupem času ztrácí poddajnost a křehnou. Obzvláště pokud jsou chemicky upravené. Proto pokud zároveň nebojujete i proti tomuto vápníku, který se ve vlasech usazuje a ve výsledku způsobuje jejich lámání, zničených vlasů se prakticky nemáte šanci zbavit.

V návaznosti na zjištěná fakta se zrodila revoluční řada Première od Kérastase, která aktivně bojuje proti tomuto problému. Začíná tím, že vlasy zbaví vápníku a poté je obnovou keratinových vazeb důkladně opraví. Zároveň dokáže proniknout do ještě větší hloubky, a ještě dlouhodoběji než kdykoli předtím. Tajemství účinků této řady spočívá v síle spojení kyseliny citronové, která odstraňuje vápník, a regeneračního glycinu, spolu s 8% koncentrací kyselin a peptidy, jež uzavírají povrch vlasového vlákna.

Proměnu svých vlasů zahájíte nejlépe návštěvou v salonu, kde si můžete užít komplexní pečující rituál. Tento luxusní zážitek zahrnuje celou řadu produktů Première, přičemž klíčovým prvkem v salonu je intenzivní koncentrát, nedostupný pro domácí péči. Kromě tohoto kroku obsahuje rituál také předšamponovou péči, šampon, kondicionér, vlasovou masku, olej a termoochranné sérum. Tyto produkty si můžete užít i doma a prodloužit tak účinky salonního ošetření.

Rituál Première obsahuje kroky: Předšamponová péče CONCENTRÉ DÉCALCIFIANT ULTRA-RÉPARATEUR; obnovující šampon BAIN DÉCALCIFIANT RÉPARATEUR; obnovující kondicionér FONDANT FLUIDITÉ RÉPARATEUR; obnovující a vyplňující maska MASQUE FILLER RÉPARATRICE, obnovující termochranné sérum SÉRUM FILLER FONDAMENTAL. Exkluzivní produkt, pouze při salonním ošetření: CONCENTRÉ LIQUIDE RESURFAÇANT; obnovující olej HUILE GLOSS RÉPARATEUR.

Modelka Marie Danči a tanečnice Anna Tomková se nedávno osobně přesvědčily o účincích zkrášlujícího vlasového rituálu, který podstoupily pod vedením Jarky Čechové, majitelky stejnojmenného salonu, a její kolegyně Pavlíny.

Podívejte se na výsledek:

Podívejte se jak vlasový rituál v salonu Jarky Čechové probíhá

Foto: Adriana Fialová @kocourova

Video: Filip Jägr @jagrvideography

Modelky: Marie Danči (Pure Model Management) a Anna Tomková

Make-up: Jana Lhotová @jana_lhotova_darmovzalova

Vlasy: Jarka Čechová a Pavlína Kirschnerová 

Styling: Radka Sirková @radka_sirkova  

Měření