4 důvody, proč vám inteligentní vysavač ušetří práci a čas

 

1. Nemusíte bojovat se šňůrou

Svět vysavačů se dávno změnil! Velké „krabice“ s kolečky a sáčkem uvnitř střídají lehké tyčové bezsáčkové přístroje, které jsou praktičtější, jelikož s nimi lze jednoduše manipulovat a jsou kdykoliv po ruce. Jejich slabinu donedávna představovala nízká výdrž a slabší výkon, než u klasických kabelových vysavačů. To už však dnes neplatí. Nově představený Dyson V15 Detect generuje až 125 tisíc otáček za minutu a vytváří sací výkon až 230 air wattů, což je o 24 % více než u jeho předchůdce. Vysávat vydrží 60 minut, ale jelikož se dá baterie jednoduše vycvaknout, lze přikoupit druhou a doba úklidu se tím prodlouží až na dvě hodiny.

2. Laser odhalí i mikroskopickou špínu

„Laser ve vysavači? K čemu?“ chce se člověk zeptat. Vynálezce James Dyson má jednoduchou odpověď: „Naše nejnovější vysavače využívají k odhalení skrytého prachu upravenou laserovou technologii, která integruje diodový laser do hlavy vysavače. Je umístěn v úhlu 1,5 stupně, 7,3 mm nad zemí, aby vytvořil co nejlepší kontrast mezi prachem a podlahou.“ Díky přesně nakloněnému zelenému paprsku laseru tedy přístroj odhalí i mikroskopické nečistoty – konkrétně o velikosti pouhých 10 mikronů. Pro srovnání: průměr vlasu je okolo 50–100 mikronů.

 

Dyson

 

3. Díky senzoru přizpůsobí výkon podle typu a množství nečistot

„Myslíme si, že detekce nestačí. Proto zároveň dokážeme částice pečlivě 15000krát za sekundu změřit a spočítat pomocí akustického piezoelektrického snímače, který převádí vibrace na elektrické signály a přesně zobrazuje velikost a počet částic na LCD displeji v zadní části vysavače. Dyson V15 Detect t je výkonný a inteligentní zároveň, což poskytuje maximální jistotu a vědecký důkaz o hygienické a čistší domácnosti,“ vysvětluje James Dyson. K čemu je dobré, že na displeji vidíte, jaké částice vysáváte a kolik jich je? Díky akustickému snímání prachu máte jistotu, že jste vysáli opravdu důkladně. Navíc chytrý vysavač automaticky zvyšuje či snižuje sací výkon při různých typech podlah a množství prachu – a díky tomu efektivně využívá baterii.

4. Už nemusíte čistit kartáčovou tyč

Čistit kartáčovou tyč obalenou vlasy členů domácnosti a chlupy zvířecích mazlíčků rozhodně není zábavná činnost. Musíte ji vyndat, přestřihat namotaná vlákna, jedno po druhém odstranit... Na tuto práci už naštěstí můžete zapomenout díky nové technologii Hair Screw. Vědci z Dysonu vyvinuli nový kuželovitý kartáčový šroub, který vlasy spirálovitě odstraňuje a rovnou umisťuje do sběrného koše. Tím se zabrání namotávání vlasů na kartáčovou tyč. Systém byl testován na různých typech vlasů, ale také chlupech domácích zvířat. Vznikla díky tomu nová čisticí hlava Dyson V15 Detect High Torque s vysokým točivým momentem, která zabraňuje zamotávání.

 

Dyson