Hatta: Adrenalinový ráj v srdci hor, kousek od Dubaje

Hledáte únik od městského ruchu a toužíte po dobrodružství v náruči přírody? Pak se vydejte na objevnou cestu do Hatty, horského městečka ležícího jen kousek autem od Dubaje, kde na vás čeká nekonečné dobrodružství a příležitosti k prožití adrenalinových zážitků. Hatta, s její drsnou krajinou a obrovskou škálou aktivit pro každého dobrodruha, se stává dokonalým útočištěm pro milovníky vzrušení a krásy přírody. Ať už jste nadšený cyklista, příznivec extrémních sportů nebo jen hledáte klidné místo, kde byste mohli nabrat novou energii a užít si krásu okolní přírody, Hatta nabízí něco pro každého.

Horské městečko Hatta, nacházející se přibližně 130 km jihovýchodně od Dubaje, byla dříve oslavována pro svou historickou pevnost a malebné pouštní farmy. Nyní se stala oblíbeným cílem pro příznivce dobrodružných sportů. Nezapomeňte si zabalit kempingové vybavení a vyrazit na pěší výlet skrze fascinující krajinu snů, kde na vás čekají rozmanité aktivity.

Kolem to nekončí

Cyklisté všech úrovní si mohou užít vyhrazené horské trasy procházející malebnou krajinou, od farem až po skalnaté hory. V Hatta Mountain Bike Trail Centre jsou k dispozici i lekce jízdy na horských kolech, což umožňuje zdokonalit se v terénní cyklistice přímo v srdci drsné přírody.

Hatta Wadi Hub pak nabízí netradiční zážitky jako zorbing, hod sekerou, a vodní park s tobogánem. Pro ty, kteří hledají aktivní odpočinek ve výškách, je zde nový dobrodružný park s lanovými centry a zipline. Klidnější duše ocení lekce jógy nebo projížďku na kajaku po tyrkysové hladině přehrady Hatta, ideální pro relaxaci během chladnějších měsíců.

Pro zážitek z jiné perspektivy doporučujeme jízdu na koni. Jezdecká škola Hatta Horses organizuje projížďky po starých zemědělských cestách, které nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Hatta je tak ideálním místem pro všechny, kteří hledají dobrodružství v krásné přírodě.

Dechberoucí kultura a historie

Kromě dobrodružství plných aktivit se Hatta pyšní i bohatým kulturním dědictvím, což činí z této oblasti dokonalou destinaci pro ty, kteří chtějí prozkoumat historii a kulturu Spojených arabských emirátů. Vaše první zastávka může být v samotném centru města u JA Hatta Fort Hotel, odkud se můžete vydat směrem k vyhlídce na přehradu Hatta. Nedaleko se nachází úchvatné modré jezero, které si můžete prohlédnout zblízka nebo po jeho hladině plout na kajaku.

Nezapomeňte navštívit i Hatta Heritage Village, kde se návštěvníci mohou ponořit do života obyvatel této oblasti v minulosti. Naleznete zde rekonstruované domy a pevnost Hatta Fort, které odhalují fascinující historii tohoto místa. Pro milovníky přírody a pikniků je ideálním místem park Hatta Hill s nádhernými výhledy do okolí, dostupnými z vyhlídkové věže.

Food lovers ve svém živlu

Během vašeho objevování kouzel Hatty a jejích dobrodružství si určitě nenechte ujít příležitost ochutnat místní delikatesy, které nabízí mnoho kulinářských zastávek od food trucků po útulné restaurace. Při cestě z Dubaje do Hatty vás přivítá restaurace Tanoor, kde na vás čekají poklady tradiční arabské kuchyně, včetně lahůdek z kuřecího, jehněčího a velbloudího masa. Pro milovníky kávy a lehkých občerstvení je ideální volbou Hatta Wild Cafe, nacházející se přímo v centru Hatta Wadi Hub, kde si můžete dát čerstvou kávu a chutné sendviče.

Nechte se unést atmosférou Restaurace Al Hajarian, umístěné ve vesnici Hatta Heritage Village, kde vás čeká klidná oáza v historickém prostředí čtvrti Šaría. Tato restaurace je hrdá na svou autentickou emirátskou kuchyni, která je připravovaná z nejčerstvějších místních ingrediencí, a představuje skvělou příležitost prožít místní kulturu z první ruky.

Pro jedinečný kávový zážitek vyhledejte kavárnu Alberi u jezera Hatta, kde vás čeká pop-up truck s různými druhy kávových směsí, které si můžete vychutnat ve stínu okolních stromů. A pokud vás láká pikniková atmosféra, zamiřte za centrem Hatta Wadi Hub, kde najdete piknikovou zónu s výběrem z food trucků nabízejících burgery a wrapy od Damani Bites nebo pizzu a těstoviny od Adriny. Pro rodiny hledající výživnou a rychlou svačinu je skvělou volbou Doner Race Sandwich v areálu kempu Sedr Trailers. Tato gastronomická odyssea je tak dalším důvodem, proč Hattu zařadit na váš seznam must-see destinací.

Měření