Nechte oceány dýchat: Jak můžete omezit plastový odpad?

Naše největší bohatství

Ačkoli se nám na první pohled může zdát, že se kolem nás nachází vody dostatek, opak je pravdou. Oceány tvoří více než 70 % povrchu naší planety. Přestože mají neuvěřitelnou rozlohu, dosud jsme prozkoumali pouze méně než 5 % jejich tajů.

V oceánech najdeme nejdelší pohoří na Zemi – Středooceánský hřbet – který je téměř celý ukrytý pod hladinou a dosahuje délky až 65 000 km. Většina života na naší planetě se nachází ve vodě, kde žije až 94 % živočišných druhů. Je to také právě oceán, který představuje hlavní zdroj kyslíku pro nás i pro vše, co žije na planetě Zemi. Dokonce se odhaduje, že 70–80 % kyslíku produkují mořské řasy.

Doba plastová

I přes to, jak je pro nás voda důležitá, každý den ji ničíme výrobou dalších plastů. Alarmující statistiky o plastovém odpadu nás bombardují ze všech stran a proto bychom měli věnovat pozornost snižování spotřeby plastů při každé příležitosti.

Plasty bohužel skončí ve vodě hned z několika důvodů. Spousta lidí bohužel stále vyhazuje plastový odpad v přírodě, na skládky nebo do vodotečí a ty potom dále putují do řek. Data z domácností mluví také jasně – plasty stále nesprávně třídíme a nesprávně likvidujeme.

Plastové částice najdeme také v kosmetice nebo v čisticích prostředcích, takže ty se opět dále dostávají do odpadních vod. A to nemluvíme o nedostatečné infrastruktuře ve vývojových zemích a obrovském množství nových plastů, které se celosvětově vyrábějí každý den.

Pokud se nic nezmění, v roce 2050 bude v oceánech plavat více plastů než ryb! Společnost Waterdrop si klade za cíl omezit množství plastového odpadu v nápojovém průmyslu a usiluje o co největší udržitelnost při výrobě.

Ve skle chutná stejně nejlépe

K příležitosti Dne oceánů tak přichází s limitovanou edicí skleněných lahví waterdrop® Ocean. Lahve vyrobené z kvalitního borosilikátového skla symbolický zdobí symboly mořského života. Lahve můžete samozřejmě používat stále dokola, takže tak výrazně snížíte spotřebu plastu, pokud jste si do této chvíle kupovali pití v plastových obalech.

Pro budoucí generace

Limitovaná edice lahví waterdrop® Ocean má také humanitární rozměr. Z každé prodané lahve půjde 10 % zisku na vybudování nebo opravu studní v odlehlých částech Afriky, kde lidé nemají přístup k pitné vodě. Tento projekt je realizován ve spolupráci s nevládní neziskovou organizací Člověk v tísni, která poskytuje pomoc ve více než 50 zemích Evropy, Asie a Afriky. Je naší povinností myslet na budoucnost a pečovat o naše oceány a vodu, bez kterých bychom nemohli existovat. Připojte se k ochraně naší vody a oceánů!

Více informací najdete na webové stránce www.waterdrop.cz.

 

 

Měření