3... 2... 1... Start! Dejte budoucnosti zelenou

Nová elektrická verze modelu Fiat 500 se objevila na trhu v roce 2020 a od té doby získala řadu prestižních ocenění. Automobil byl navržen a vyroben v Itálii, což mu propůjčuje neodolatelnou originalitu italského designu. Italská kreativita, prověřená dlouhou historií a úspěchy, vyústila v úplně nový, plně elektrický a technologicky pokročilý vůz, který si stále zachovává ducha původního modelu 500, který si zamilovali uživatelé po celém světě. „La dolce vita,“ jakoby říkal okouzlující a charismatický automobil s italským DNA. Elektrický Fiat 500 přináší ikonický model s noblesním posláním: poskytovat dostupnou elektrickou mobilitu ve městě. Protože vůz je opravdu zelený pouze tehdy, když prospívá všem. Udržitelná mobilita je klíčem k lepší budoucnosti pro další generace a každý krok k zelenějším zítřkům je významným krokem.

Inovace, které jsme si zamilovali

I pro svůj neopakovatelný sofistikovaný design a udržitelné poslání se nový elektrický Fiat 500 stal partnerem národního kola prestižního ocenění ELLE Decoration International Design Awards 2024, známých také jako EDIDA. Na předávání cen nás dovezl se vším komfortem, který přináší. Jeho malé rozměry a oslnivé parametry jsme v odpolední špičce obzvláště ocenili. 

Ceny EDIDA 2024 byly rozdány. Tak jsme je oslavili:

Lovestory na celý život

Jaký je příběh za vznikem elektrického vozu Fiat 500? Mladý jedinec, který kdysi po dlouhém dni v práci vyrazil do městských ulic ve svém Fiatu 500, je nyní zodpovědným rodičem, který se snaží dopravit jednoho nebo více svých dětí do školy před prací a odpoledne je vozit na různé aktivity. Taková rodina potřebuje vozidlo s přístupnějším interiérem, který ale zůstává vkusný a stylový, což umí jen Fiat 500. Designéři z Centro Stile hledali inteligentní řešení, které by využilo stejné rozměry jako kabriolet a hatchback. Tak vznikly malé třetí dveře na straně spolujezdce, otevírající se jako u původního modelu z roku 1957, proti směru jízdy. To je příběh za novou verzí Fiatu 500 3+1, zcela novým elektrickým vozem s dodatečnými dveřmi. Přesto však stále zůstává 500. Spojení minulosti s budoucností ještě nikdy nebylo tak elegantní.

Svezte se elektrickým Fiatem 500...

Parametry udržitelnosti a stylu

Ve standardním vybavení využívá elektrický Fiat 500 automatickou klimatizaci, ergonomický klíč ve tvaru oblázku, rychlonabíjení s výkonem 85 kW a kabel Mode 3 pro výkon 11 kW, jež je určen pro domácí nebo veřejné nabíjení. Navržena byla však i exkluzivní verze Fiatu 500 3+1 „La Prima“, která nabízí řadu vylepšení, včetně plně LED světlometů, dvoubarevných litých kol a čalounění z ekologické kůže. Komfort zajišťují šestisměrně nastavitelná přední sedadla, elektrochromatické vnitřní zpětné zrcátko a parkovací senzory s 360° pohledem. Co víc si přát?

Když styl a funkčnost jedno jsou

Verze 3+1 zůstává věrná zákazníkům, kteří si zachovali svůj vkus, ale mění své návyky. Poskytuje krásu a přitažlivost 500 i v dalších fázích života. Díky chytrému designu třetích dveří mohou zákazníci stále užívat styl, aniž by museli obětovat funkčnost. Win win. Jste připraveni začít psát svůj příběh?

Fiat
Měření