Nová kolekce Pietro Filipi Silverline by Ivana Mentlová je tu!

Už pár týdnů v redakci ELLE odstříháváme metr. A tento čtvrtek to vypukne! Na pulty obchodů totiž přichází očekávaná kolekce Pietro Filipi Silverline by Ivana Mentlová. Kolekce, která se v minulosti vyprodala během několika dnů. A letos tomu určitě nebude jinak! Ptáte se, jak to víme? Měli jsme totiž možnost ji vidět v předstihu a naše virtuální nákupní košíky jsou plné! 

Jak by kolekci popsala sama autorka, módní návrhářka Ivana Mentlová?

Nadčasovost, luxusní materiály a skvělá možnost kombinace!

Jak by jsi celou Silverline charakterizovala? 

Limitovaná prémiová řada Silverline funguje jako kapsule, vše se dá kombinovat napříč kolekcemi. Vznikala šest let, jde o nadčasové věci, základní stavební kameny šatníku.

Můžeme tedy aktuální kolekci brát jako určité doplnění mozaiky?

Nebyl to hlavní záměr, se kterým vznikla. Používám neutrální barevné tóny, tentokrát jen odstíny černé a bílé. Design modelů je minimalistický. Nadčasové střihy se však dají kombinovat napříč celým šatníkem, napříč celým Silverline.

Co byla tvoje hlavní inspirace? Co je hlavní atribut celé kolekce?

Oversized střihy. Inspirace vychází z pánského šatníku, přesto modely nepostrádají ženské siluety. Najdete tam například kostýmy z panenské vlny v off white bílé, antracitové, šedé a černé, které doplňují blůzy, košile a šaty ve stejné barevnosti. Společenské šaty tvoří vlněný korzet a plisé sukně, stylingem s košilí či rolákem můžete měnit jejich vzhled.  Vlastním kombinacím se meze nekladou, vhodně zvolené doplňky umožní nosit Silverline na každou příležitost.

Jak těžké je pro návrháře trefit světový trend?

Kolekce vzniká s ročním předstihem a nemůžete tušit, který trend se udrží v další sezoně. Upřímně na to při navrhování ani nemyslím. Design modelů hodně ovlivňují materiály a technologie zpracování, nemám tedy úplně volnou ruku, ale vždy se snažím, aby kolekce měla můj rukopis. Samozřejmě mě pak velmi těší, když se do trendů trefím, ale sama preferuju budování vlastního stylu bez ohledu na sezonní trendy.

Závěrem se ještě vraťme k Silverline. Jaký je Váš oblíbený kus z poslední kolekce?

Jde o temně šedé oversized sako, které lze nosit s koženým páskem. Sako v maxi délce nebo vlněný kabát s odepínacími rukávy.