REKLAMA

Girl POWER: Cast filmu Zrcadla ve tmě mluví o ženské síle

REKLAMA

 

Alena Doláková, herečka

Co je nejlepší na natáčení v převážně ženském kolektivu?

Ženský kolektiv dřív znamenal konkurenci, intriky a dramata. U Zrcadel ve tmě jsem se přesvědčila, že teď už znamená empatii, podporu, vzájemný obdiv, úctu, a navíc možnost být křehká, zranitelná, a zároveň  silná i direktivní. Přeji si i nadále pracovat v týmu, kde nemusím nic potlačovat. Naopak mohu být bezpečně a ohleduplně upřímná. Toto kreativní prostředí vzniklo i díky osobě Šimona Holého, výjimečného umělce a člověka, který za celým filmem stojí. Ten si nevybral tento kolektiv proto, že jsou to ženy, ale pro jejich schopnosti. 

Jana Hojdová, kamera

Co pro Vás znamená ženská energie?

Já jsem obecně sensitivní na energie, které vyzařují lidé v mém okolí. Při tomto natáčení filmu se režisérovi podařilo propojit energický, citlivý štáb, který byl z 90 % ženský. Příjemné to pro mě bylo hlavně v tom, že jsme mohli být všichni k sobě otevření, upřímní a na place nikdo neřešil své ego. S Alenou Dolákovou jsme byly na sebe napojeny přes objektiv a stačil pouhý pohled, a přesně věděla, co jí chci říct. Pro mě je tato neverbální komunikace důležitá v mužském světě i v ženském.

Anežka Karasová, kostýmní výtvarnice

Co nepříjemného či únavného odpadá, když pracujete se ženami?

Taková práce má velkou výhodu v tom, že není třeba složitě vysvětlovat, co, proč a jak děláme. Často stačí jen pár slov, gest či nějaký pohled, a ostatní pochopí. A také je příjemné, že nedochází k žádným sexistickým poznámkám a vtípkům. Přestože jsem se s ostatními ze štábu neznala, tak se nám podařilo rychle naladit na stejnou vlnu a pracovalo se nám hezky. Jestli v tom má nějakou roli pohlaví? Tím si ale nejsem jistá.

Další inspirativní "girl power" odpovědi převážně ženského štábu filmu Zrcadla ve tmě si přečtete v listopadové ELLE, kterou si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Věděli jste, že listopadové vydání je zároveň i pozvánkou na beauty event ELLEphoria, který se bude konat ve dnech 22.–24. října v Event Space ve 4. patro Máje v Praze na webu ellephoria.cz. Chcete zjistit více?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA