3 nejjednodušší způsoby, jak nakreslit oční linku

Text: Klára Dedková

Oční linka patří k make-upovým evergreenům. Vyzkoušela je každá z nás, někdo je nosí denně, někdo na slavnostní příležitosti a některé se nepovedly natolik, že je už nikdy nechce vidět. Věřte, že jejich obliba je oprávněná. Dokáží natolik změnit tvar vašeho oka, že i když nemáte husté řasy, s jemnou linkou bude vypadat, že ano. Úzkým očím dodá kulatější tvar, malé oči zase opticky prodlouží. Jak dosáhnout té nejhezčí? S jedním z našich způsobů to bude hračka.

  • TAH FIXOU

Říká se, že oční linky ve fixe jsou nejlepším nástrojem pro začátečnice. Můžeme potvrdit. Je to jako byste se vrátila zpátky do školních lavic, kde váš penál obsahoval jen ty nejhezčí barevné fixy. A jak vám to s nimi šlo! S linkami ve fixe to bude podobné. Vyzkoušejte si její intenzitu i šířku na hřbetu ruky, podepřete si ruku, kterou budete linky malovat a jde se na to! Co třeba Volume Effect Shocking od Yves Saint Laurent?

  • ŠTĚTEC JE NÁŠ KAMARÁD

Malovat oční linky štětečkem je už vyšší disciplína, ale její výsledek stojí minimálně za vyzkoušení. Gelové linky, do kterých štětec namočíte vám zaručí nejen dobrou výdrž, ale hlavně dokonalou intenzitu barvy, kterou můžete i vrstvit. Díky štětci budete mít mnohem větší cit linku nakreslit tak, jak potřebujete, a to i tím nejtenčím způsobem, který si umíte představit. Jen to chce cvik. Hodně cviku. Se štětcem Ultra Precise Eye Liner Brush od Bobbi Brown to ale zvládnete, za to ručíme!

  • NEDBALE A JEDNODUŠE

Pokud jste zastánkyní klasiky a roky používáte kajalovou tužku, neměňte. Nenakreslíte s ní sice dokonalou linku s ostrými okraji, ale o to také někdy jde. Nedbalá, mírně rozmazaná a ideálně i v jiném odstínu než černá. Navíc je její nakreslení nejjednodušší. Doporučujeme tužku na oči od Lancôme, Le Crayon Khôl.

Produkty podle ELLE Beauty Clubu: