Beauty trend podzimu? Zamilujte si oční linky na všechny způsoby

Pro mnohé je tvorba linek umění, které si nedokáží podmanit. Dokonalá symetrie je utopií, které naše puntičkářská srdce chtějí dosáhnout, a když nám jemnocit v prstech neslouží podle představ, zavrhneme tuto část make-upu kompletně. Přitom právě tady můžeme poskytnout volný průchod fantazii a kreativitě a vyzdvihnout náš make-up look na jiný level. Oční linkou můžete ozdobit svou tvář pro jednoduchý a elegantní everyday look, doplnit ji o oční stín a červenou rtěnku pro večerní glam, nebo se proměnit v kreslířku a experimentovat, s tvary i barvami. A pokud jsou pro vás linky denním chlebem a pilířem vaší make-up rutiny, pak vám zde nabízíme inspiraci, kterou svou rutinu můžete čas od času obměnit.

Foxy Eyes: Kouzlo kočičího pohledu nebo zbytečný zákrok?

elle.cz

Trendy linky tohoto podzimu (a jak na ně)

Barevné linky

Jedním z asi nejvýraznějších trendů jsou barevné linky. Ačkoliv klasický černý zobáček je neutuchající evergreen, čím dál častěji se setkáváme na ulicích, molech i červených kobercích s odvážnými a jasnými barvami, od jemného pastelu až po zářivý neon. Obměna černé za modrou, červenou nebo růžovou vám instantně dodá zábavný a mladistvý vzhled, můžete si hrát s barvami, ladit je k oblečení nebo barvě vašich očí a volit nejrůznější tvary.

Plovoucí linka

Svůj debut měla v 60. letech, dnes je ale plovoucí linka zpět v plné kráse. Nejedná se o malbu linky v klasické podobě podél řas, nýbrž na pohyblivém očním víčku. Většinou tento typ linek hraje prim v očním make-upu a kompletně nahrazuje stíny, ale není to psaným pravidlem. Linku můžete ozdobit dle svých představ, můžete ji i napojit na linku klasickou, využít třpytek, stínů a libovolných tvarů, abyste jej dovedli k dokonalosti. Vše záleží na tom, co nejlépe funguje na vašem tvaru očí a na co se zrovna cítíte.

3 nejjednodušší způsoby, jak nakreslit oční linku

elle.cz

Vnitřní zobáček

Ať už jde o jakýkoli typ očních linek, vnitřní zobáček se vždy jeví jako skvělá cesta, jak oči vytvarovat a zvýraznit. Může být minimalistický a téměř neviditelný, nebo do očí bijící, černý, bílý i barevný, ve všech svých podobách plní svou roli fantasticky, oko opticky prodlouží a váš pohled buď prohloubí nebo rozjasní – tady záleží na volbě mezi černou nebo bílou, proto si předem ujasněte, jaké jsou vaše představy.

Smoky Eyes

Klasický smoky eyes look zůstává v kurzu, ale novým twistem je použití oční linky k vytvoření více rozmazaného a kouřového efektu. Linku naneste nedbaleji než obvykle (nyní si na perfekcionisty hrát nemusíme), poté ji prsty a štětcem rozmažete, a pomocí stínu a vatových tyčinek vše doladíte. Tento styl vytváří hlubší a dramatičtější pohled a je perfektní pro večerní make-up. A pokud je to na vás moc, vždy můžete místo černé sáhnout po teplé hnědé barvě a sladit ji s výraznější tmavě červenou rtěnkou, což make-upu dodá jemnější devadesátkový podtón.

Grafické linky

Ať už máte rádi odvážné a výrazné linky nebo preferujete subtilní a minimalistický vzhled, tady se meze fantazii doopravdy nekladou. Můžete si vyhrát s barvami, stíny, tvořit geometrické nebo abstraktní tvary, na konci zobáčku nakreslit mašličku nebo křídlo. Vylovte v sobě uměleckého ducha, vezměte si linky do ruky a tvořte.

Trendy linky podzimu roku 2023:

Zdroj: Allure, Byrdie