Nejdiskutovanější haute couture make-up desetiletí? Ten od Margiely

Makeup, který svět ještě neviděl

Všichni módní stylisté a insideři se stále vzpamatovávají z uplynulých fashion weeků. Pomalu, ale jistě se však připravují na další módní štaci. Je tu však jeden módní beauty moment, který nám nedá spát ani týdny poté, co byl světu odhalen. Je to Maison Margiela Couture show, která se zapsala do historie a pronikla až do světa všedních dnů. Neříkejte, že jste o této show neslyšeli.

Může za to Pat McGrath

John Galliano, který již po deset let v pozici kreativního ředitele velí značce Maison Margiela, se ve spojení s make-up artistkou Pat McGrath perfektně postarali o nezapomenutelnou surreální přehlídku jako žádná jiná. Tato nejnovější kshow vyzdvihovala tvary ženského tělaa představovala oživlý svět porcelánových panenek procházejících se v potemnělé Paříži podél břehu Seiny po matně osvětlené ulici. Svit měsíce při úplňku ladně se odrážející od jejich křehkých panenkovských obličejů doplňoval celou fascinující kolekci plnou emocí. Křehké obličeje jako panenky? Ano, čtete správně.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Porcelánové panenky

Pat McGrath dominuje ve světě make-upu již přes 25 let. Proslavila se hlavně svým neotřelým přístupem k makeupu a inovativními technikami, které používá k vytváření odvážných a výjimečných beauty líčení využívajících experimenty s texturami a prací s neobvyklými materiály, zajímavým vrstvením produktů nebo představuje různorodé pigmentované líčení na hraně fantazie. McGrath spolupracuje s Gallianem již mnoho let a tentokrát se nechali inspirovat vzhledem oživlých múz s perfektní „porcelain glass skin“. Celé iluze dosáhli tak, že přetvořili obličeje modelek a modelů tak lesklé a zrcadlící, jako je právě sklo či porcelán. Předchozím nezapomenutelným momentem, který McGrath pro Galliana vytvořila, byla přehlídka ready-to-wear John Galliano Spring 2004, kdy inspirace pocházela z viktoriánských panenek.

Mohlo by se vám líbit

Maison Margiela Artisanal 2024: Umění dekadence Johna Galliana

Mnozí říkají, že show jako byla ta včerejší, nezažil módní svět po celé dekády. Módní mág John Galliano tu však po celou tu dobu byl a tvořil. Co tedy kolekci Maison Margiela Artisanal 2024 odlišuje od jiných?
elle.cz

Záhadná glazura?

Inspirována místem přehlídky přetvořila McGrath modelky do dokonalých neporušených porcelánových panenek pomocí neuvěřitelně zářící pleti, odbarveného obočí nahrazeného pouze tenkou linkou do obloučku v neutrálních odstínech a různorodých očních kreací. Umělecké vyjádření vyplulo na povrch hlavně v líčení očí a tváří, kdy se na víčkách objevují barvy různorodé škály od modré, přes uhlovou šedou až do žluté. Na střed tváří jsou lehce nanesené tvářenky v neobvyklých žlutých a meruňkových barvách, které perfektně symbolizují tvářičky starých porcelánových panenek. Rty jsou zvýrazněny tmavšími krvavě rudými, lehkými tmavo-růžovými, a dokonce i zelenými odstíny a všechny jsou staženy do tajemna černými stíny. Pomyslnou třešničkou na dortu spojující celý look je lesklá, hypnotizující vrstva tajemného produktu. McGrath sice prozradila, které kosmetické produkty přesně použila, nicméně jak přesně vytvořila lesklou glazuru na kůži, je stále velkou záhadou.

Mohlo by se vám líbit

ELLE MOVIE LIST: Ty nejlepší filmové a seriálové novinky na duben

Je to skutečnost, nebo je to iluze? Tuto otázku si položíte často při sledování dubnových premiér nových seriálů a filmů. Drsná realita se prolíná se světem falše, předstírání a lží, a je občas těžké rozeznat, co je skutečné a co ne. Užijte si premiéry, my jdeme sledovat také!
elle.cz

Teorie modré tekutiny

Nahlédnutí za pomyslnou oponu přinesla sama McGrath, kdy popsala, že se lesklého efektu docílilo pomocí airbrush nástroje nanášejícího záhadnou tekutinu v několika vrstvách. Velký haló efekt vzbudili modelky a modelové, kteří si po přehlídce make-up „sloupávali“ ze svých tváří. Na Instagramu se poté rozjela vlna různých konspirací, o jakou tekutinu se jednalo. Mnozí věří, že se jednalo o takzvané „liquid glass“ od značky Kryolan, které zanechává pokožku extrémně lesklou. Nicméně zlomovým bodem v hledání pravdy bylo video tvůrkyně @erinparsonmakeup, ve kterém odhalila, jak přišla na to, že během vytváření líčení na přehlídku dostali asistenti tuto záhadnou tekutinu ve skleničkách, a poté ji opatrně nanášeli airbrush pistolí v rovných sedmi vrstvách. Ve videu také zmiňuje, že tekutina byla na vodní bázi a měla lehkou modrou barvu. Poté tedy přišla s teorií, že tato modrá tekutina byla opravdu hodně zředěná peel off maska s okurkou od značky Freeman a svou teorii poté potvrdila následným vyzkoušením samotného make-up looku. Troufnete si na něj také?

Maison Margiela Spring Summer 2024 Haute Couture

Zdroj: ELLE.com, Instagram