5 tipů, jak si nalakovat nehty jako ze salonu

Text: Klára Dedková

Vaše manikérka má zrovna dovolenou a vaše nehty potřebují urgentní péči a nový lak? Nebo zkrátka preferujete domácí lakování? Ať už své nehty chcete upravit jakkoliv, přinášíme vám několik tipů, jak postupovat jako profesionálka. A překvapivě to není vůbec složité.

1. Udělejte si chvilku pro sebe

Důležitý je především čas. Pokud máte posledních deset minut před odchodem do práce, nehty si raději nelakujte. Pusťte si film nebo si otevřete časopis a udělejte si čas sama pro sebe. Minimálně hodinu svému domácímu salonu věnujte. Lak musí pořádně zaschnout!

2. Příprava

Napusťte si lázeň s vonným olejem a své ruce nebo nohy do ní na několik minut ponořte. Nejen, že to bude příjemné, ale nehty to ideálně změkčí a připraví na následnou péči.

3. Peeling

Pokračujte jemným peelingem, který si klidně můžete udělat doma z kokosového oleje a kávy nebo cukru.

4. Piluju, piluješ, pilujeme

Podklad je základ. Opravdu jemným pilníčkem pilujte po jednom směru vašeho nehtu a zbruste ho tak, aby povrch byl co nejrovnější. Pokud chcete, můžete si více pohrát s délkou a tvarem, ale to je již ve vaší režii. Pro tentokrát jste manikérka vy.

5. Lakování je zábava

Neberte lakování jako povinnost, ale zábavu. Kupte si nový hezký lak, vyberte ideální barvu a jednoduchými tahy začněte lakovat. Nejdříve však použijte podlak, který nehty vyživí a neobarví. Poté doporučujeme dvě vrstvy laku barevného a na závěr nadlak, díky kterému se vaše nehty budou nejen lesknout, ale budou více odolné a vydrží mnohem déle. Pokud přetáhnete, nezoufejte. Od čeho je odlakovač? A to nejdůležitější na konec. Všechny fáze a vrstvy nechte pořádně zaschnout. V tomto případě heslo, že méně je více, neplatí.

 A vaše nehty budou krásné jako ze salonu. Ne-li hezčí, protože jste si je udělala sama, což vám udělá bezpochyby velkou radost. Teď jen, aby vaše manikérka neztratila práci.

EBC promo