Velké nail art trendy i drobné změny nehtů jara 2024. Zn.: pro každého

Jelikož nehty jsou součástí lidského těla a zajišťují ochranu konečkům prstů, tak je nutné o ně náležitě pečovat. Věděli jste, že nehet za týden vyroste zhruba o 0,5 až 1,2 mm? Samozřejmě záleží na genetických predispozicích, věku a hlavně péči, kterou člověk nehtům dopřává. Nehty také odráží zdravotní stav jedince a mohou odrážet příčinu problému. Například suché, lámavé nehty s prasklinami naznačují nedostatek vitamínu A a B nebo podvýživu. Příčinou můžou být také vnější vlivy, jako je časté umývání rukou, práce ve vlhkém prostředí nebo časté používání odlakovače. Pokud se na nehtech objevují bílé skvrny či proužky, tak se jedná o velmi častý problém, který může být jednoduše způsoben různými návyky v péči o nehty a většinou se nejedná o závažný problém. Věděli jste také o důležitosti používání spf faktorů při navštěvování nehtových salonů? Myslete i na prevenci.

Chráníte dostatečně své ruce? Co teprve na manikúře?

elle.cz

Největší trendy v nail artu i drobné změny nehtů jara 2024

All natural nails

Přirozené a hlavně zdravé nehty jsou základem každé kvalitní manikúry. Tyto „all naural“ nebo i „naked“ nehty kladou důraz na jednoduchost a čistotu nehtů, díky kterým jsou přirozené nehty neumírající klasikou a sázkou na jistotu. Barvy na nehty můžete zvolit v neutrálních odstínech béžové či růžové barvě nebo se přiklonit na stranu průhledných laků, které mohou mít i různé ochranné a vyživující vlastnosti. 

Spicy natural

Naturální nehty? Ano. Hezké, čisté, upravené a opatřené průhledným lakem, který případně můžete doplnit drobnými aplikacemi v podobě perel nebo kamínků. Můžete je také hravě doplnit různorodou škálou šperků podle vaší chuti. Zároveň se k přirozeným nehtům hodí naprosto cokoliv, na co pomyslíte. Pokud chcete trochu experimentovat, zkuste jelly nails.

Největší nail art trendy jara 2024: Které musíte právě teď vyzkoušet?

elle.cz

Meruňková mánie

Mezi trendy samozřejmě nemůže chybět peach fuzz. Jelikož je to barva roku, tak tu s námi ještě nějakou chvíli pobude, každopádně tato jemná meruňkovo-růžová barva se perfektně hodí do rozkvétajícího jara.

Nehty à la lehké jarní barvy

Nejste fanoušky komplikovaného nail artu? Radost z jara lze vyjádřit i jiným způsobem než detailními květinami zdobícími špičky nehtů. Inspirujte se jarními barvami kolem sebe, jako jsou žluté tulipány, zelené lístky stromů, světle růžové květy. Barvy lze dokonce kombinovat a vytvářet tak na rukou paletu barev inspirovanou rozkvetlými loukami.

Abstraktní květiny

Pokud se nechcete zaměřovat na konkrétní květinové vzory, sáhněte po abstraktních květinách a inspiracích. Využijte linií a tvarů, které evokují rozkvetlé okvětní lístky, a vsaďte na živou jarní paletu barev. 

Máte krátké nehty? Nevadí. Tyto nail art trends padnou každému tvaru

elle.cz

Gingham picnic manikúra

Gingham vzor jste měli možnost spatřit na nejednom přehlídkovém mole letošních fashion weeků. Tento kostkovaný vzor inspirovaný klasickým motivem piknikových dek je perfektním kreativním způsobem, jak vytvořit originální, ale zároveň decentní design na nehtech. Napomůže vám přenést se do teplých slunečných dnů plných pohody, strávených v oblíbených parcích... Jaké je vaše nejoblíbenější místo na romantický piknik?

Rozkvetlá zahrada

Nehty evokující rozkvetlou zahradu jsou jako malé umělecké kousky pláten vdechující život do všedních dnů. Jak poetické! Při pohledu na ně budete okouzleni pestrobarevným obrazem, který připomíná zapomenutou kouzelnou zahradu na královském dvoře. Iluzi reálných květinových obrazů můžete podtrhnout 3D květinovými aplikacemi či různými kamínky, které vytváří výjimečný kontrast s tmavším podkladem a dodávají celému looku nádech tajemna.

Jako tulipány z Holandska

Manikúra inspirovaná slavnými holandskými tulipány jsou zábavné a zároveň elegantní. Vzpomeňte si, kolik barev může takový holandský tulipán mít. Přesně tolik máte možností i vy! Květinový vzor můžete doplnit o zelené lístky. Na takový kousek umění si však v salónu zarezervujte dostatek času!

Tipy na svěží jarní manikúru

Zdroj: Byrdie, Dazed Beauty, ELLE.com