Darujte své druhé polovičce niche parfém

Samotné slovo „niche“ je francouzského původu a znamená výklenek nebo kout. Niche parfémy jsou určeny nejen pro parfémové labužníky, ale také pro lidi, kteří už mají dost mainstreamových vůní, kteří se nebojí vybočit z řady a touží po originální vůni. 

Niche vůně se skládají ze vzácných ingrediencí, dovážených z nejrůznějších koutů světa, jež v běžných parfémech nenajdete. Jde třeba o kosatec z Grasse, damašskou růži nebo pravou ambra. Dokonce se můžete setkat s úplně netradičními složkami jako je střelný prach, nafta nebo absinth.

Niche parfémy jsou oblíbené napříč světem celebrit. Filmové hvězdy, topmodelky nebo zpěváci dodávají těmto vůním věhlas. Například už v dobách starého Hollywoodu byla velice oblíbená vůně Acqua di Parma Colonia od tradiční niche značky Acqua di Parma.

Chcete-li vybočit z řady a cítit se jedinečně, mít u sebe umělecký kousek v podobě originálního flakónku, určitě vyzkoušejte některou z niche vůní. My jsme pro vás vybrali osm našich favoritů pro tuto sezonu. 

Sellier, BYREDO, 50 ml, 6250 Kč

Tajemný Sellier je parfém s charakterem, který vás zahalí do elegantní kožené vůně. Úvodní akord černého čaje v srdci doplňuje kůže s tabákovými lístky, jejichž vůně vás přenese do vintage kuřárny s koženými křesly a starými knihami. Dřevitému základu dominuje mech a bříza s kouřovým nádechem.

Rolling In Love, KILIAN, 50 ml, 5200 Kč

Totální ztráta zábran, emocionální horská dráha… Rolling in Love oslavuje lásku – Kilianův hlavní zdroj inspirace – jako největší drogu ze všech a prostřednictvím smyslné pudrové vůně s pižmovým podtónem vyjadřuje pocit naprosté zamilovanosti. Spolu s parfumérem Pascalem Gaurinem se Kilian vydal zcela novým směrem. Rolling in Love je přímočará, téměř monochromatická vůně, v níž se mísí pudrová čistota mošusových semínek, mandlového mléka, kosatce, tonky a pižma. Tento magický elixír lásky Kilian záměrně ukryl do rudého flakonu. Jeho barva evokuje vášeň, jež je se zamilovaností neodmyslitelně spjatá.

Tobacco Vanille, TOM FORD, 50 ml, 5177 Kč

Tobacco Vanille, honosná až okázalá, hřejivá a naprosto ikonická vůně, se hodí na celoroční nošení přes den i navečer. Její hřejivá stránka však nejlépe vynikne v chladnějších měsících. Zamilují si ji zejména ženy a muži, kteří mají rádi kořenité vůně s úchvatnými tóny vanilky a tabáku. Navždy si získá také všechny, kdo dokážou ocenit její mistrovskou propracovanost. „Private Blend je taková moje soukromá laboratoř vůní,“ řekl o své kolekci Tom Ford. „Dává mi prostor tvořit speciální originální vůně, které nejsou spoutané konvencemi hlavního proudu v parfémářství. Vůně z kolekce Private Blend jsou vyvíjeny s důrazem na skutečné znalectví ve vytváření parfémů.

Copper, COMME DES GARÇONS, 100 ml, 3650 Kč

Vůně plná kontrastů inspirovaná mědí – kovem žhavým na pohled a chladným na dotek. Svěžímu úvodu dominují zelené tóny galbana z íránských hor spolu s peruánským pepřem a pikantním zázvorovým olejem z Madagaskaru. Ty nejkvalitnější přírodní ingredience v srdci doplňují syntetické kovové nóty, které přecházejí do smyslného hřejivě nasládlého základu, ve kterém se mísí ambra s vanilkou a etiopskou myrhou. Tak jako měď podléhá korozi a postupem času mění svůj vzhled, i Copper se na kůži vyvíjí a mění svou vůni. 

Aqua Vitae Forte, MAISON FRANCIS KURKDJIAN, 70 ml, 4550 Kč

Svěží a hřejivá zároveň. Pudrová Aqua Vitae Forte je jako neviditelné pouto mezi žárem končícího dne a svěžestí přicházející noci. Svěžest citrusů v úvodu střídá květinový závan ylang ylang a květu pomerančovníku v srdci. Indické santalové dřevo v základu tuto citrusově květinovou kompozici příjemně podtrhuje a dodává jí na smyslnosti.

Black Line, MANCERA, 100 ml, 3453 Kč

Lákavá jako krajiny dálného Orientu. Tajemná jako temné noci v neznámém prostředí. Omamná jako pocit poznávání. Taková je unisex parfémovaná voda Mancera Black Line, vhodná jak pro muže, tak pro ženy. Niche parfémy vynikají tím, že neuznávají žádná pravidla. A tato nezapomenutelná vonná kompozice není výjimkou. 

Vetiver Extraordinaire, FREDERIC MALLE, 50 ml, 4300 Kč

Dominique Ropion namíchal parfém z esence haitského vetiveru získané molekulární destilací, která ji zbavila nepříjemně nahořklého kouřového nádechu. Tento parfém obsahuje pravděpodobně nejvyšší koncentraci vetiveru na světě (okolo 25 %, zatímco běžně je to třikrát méně). Na svěžesti mu dodává bergamot a hořký pomeranč, zatímco santal a cedr v základu umocňují jeho mužný charakter. Výsledkem je překvapivě svěží, nadčasově elegantní pánská vůně.

Reckless Pour Homme, ROJA PARFUMS, 50 ml, 11 850 Kč

Možná zbrklý, ale nikdy pošetilý… Tuto svěží nasládle kořeněnou vůni Roja namíchal s představou neodolatelného sebevědomého muže, který se nebojí riskovat a vždy dostane to, po čem touží. Aromatická svěžest bergamotu, citronu, levandule, bobkového listu a pelyňku předchází nasládlé vůni růže a jasmínu prohřáté dřevitými nótami cypřiše, cedru, santalu a vetiveru. Energii do této smyslné kompozice vnáší mix koření – skořice, hřebíčku, kardamomu, pepře a zázvoru – který zároveň umocňuje vůni kadidla, kosatce a pižma v základu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
ELLE Beauty Club doporučuje: