Niche parfémy, které musíte mít doma!

Niche parfémy vznikají zpravidla v malých parfémářských dílnách a díky ušlechtilým přírodním ingrediencím a nákladnému a složitému procesu výroby se řadí mezi nejluxusnější produkty světa krásy. Nejsou určeny pro masovku, ale pro pro lidi s vytříbeným vkusem. Zajímavý je i fakt, že obvykle nejsou na trh uváděny odděleně – pro muže a ženy. Místo striktně určeného pohlaví, unisex vůně odrážejí spíše samotnou osobnost a vkus jejího nositele. Niche vůně jsou skvělý způsob, jak experimentovat s novými exotickými tóny. Najděte neobjevený vonný akord, který dokonale sedne k vaší náladě a vkusu. A možná se stane vaší novou životní vůní.

Tom Ford Oud Wood

Hřejivá dřevitá vůně parfémované vody Tom Ford Oud Wood se bude líbit všem, kdo mají rádi temné kompozice s orientálním nádechem. Štiplavý pepř a kardamom přímo z arabského tržiště vás budou provázet na dobrodružné cestě po vůních orientu. Mnohovrstevnatá vůně agarového dřeva se mísí s hladkým aromatem palisadru a krémovým santalem. Kouřový a zemitý vetiver je vyvážen sladkým akordem vanilky, fazole tonky a ambry.

Nasomatto Black Afgano

Krátkodobý silně euforický efekt umí vyvolat parfémový extrakt Nasomatto Black Afgano evokující kvalitní hašiš. Vonná kompozice parfémového extraktu Nasomatto Black Afgano se otevírá akordy suše zeleným aroma konopí (cannabis). Doplňují ho tóny pryskyřice a dřev ve směsi s tabákem a hořkým aroma pražené kávy. Temná vůně agarového dřeva a kadidla přenášejí kompozici do interiéru arabské kuřárny. Výsledkem je omamná vůně, která si musí najít správného nositele.

Byredo Mojave Ghost

Mojave Ghost je orientální květinová vůně pro ženy a muže z portfolia švédské značky nikových (niche) parfémů Byredo. Byredo staví své vynikající renomé především na důrazu na kvalitu. Všechny produkty jsou vyráběné ve Švédsku a zrozené z nesmírné kreativity zakladatele značky Bena Gorhama, bývalého profesionálního basketbalisty, již od mládí přímo posedlého mocí vůní. Jako všechny vůně značky Byredo, také parfémovaná voda Mojave Ghost nese znaky unikátního přístupu Bena Gorhama k vytváření parfémů, především jednoduchost dávající vyniknout pečlivě vybraným, nepříliš početným vonným notám.

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540

Vůni Baccarat Rouge 540 vytvořil Francis Kurkdjian exkluzivně v limitované edici k příležitosti 250. výročí sklárny Baccarat v roce 2015 ji pak zařadil do stálé kolekce své značky. Vůně evokuje slavné rubínové krystaly, které sklárna vyrábí. Vznikají přidáním zlata do roztaveného skla, směs se následně zahřeje na 540°C a dostane sytě rudou barvu. Cílem parfuméra bylo vytvořit zářivou vůni evokující minerály a oheň, která bude pevná a průsvitná zároveň stejně jako krystaly značky Baccarat. 

Diptyque Do Son

Do Son je květinová vůně pro ženy z portfolia francouzské značky nikových (niche) parfémů Diptyque. Filosofie této značky založené v 60. letech třemi přáteli, umělci z různých oborů, se opírá o nehynoucí kreativní vášeň. Vedená širokým a hlubokým parfumérským dědictvím, značka Diptyque i po několika dekádách vytváří s neslábnoucím kreativním zápalem olfaktorická díla, která sobě nemají v parfumérském světě rovno. Toaletní voda Diptyque Do Son nabízí úchvatnou bílou květinovou vůni, inspirovanou mořským vánkem prosyceným aroma tuberózy.

Mancera The Aoud

Nekompromisní vůně parfémované vody Mancera The Aoud je stvořena pro skutečné milovníky agarového dřeva v jeho syrové podobě. Akord agarového dřeva v této vůni dává vyniknout výrazným medicinálním, kouřovým tónům a odkazuje tak k tradici používání oudu v náboženských rituálech. Sytá červená růže změkčuje jeho obrysy a špetka šafránu přidává exotický nádech ještě umocněný hřejivým hřebíčkem a skořicí. Bílý pepř otevírá cestu vonným dřevům jako je santal a cedr. Díky tónu luxusní kůže se vůně The Aoud dokonale spojí s vaší pokožku a bude z ní zářit tak dlouho, jak budete chtít.

ELLE Beauty Club doporučuje: