5 důvodů, proč Harry Styles vládne showbyznysu

Díky X Factoru ke hvězdám

V roce 2010 se stal Harry Styles členem skupiny One Direction, díky hudební britské soutěži The X Factor. Původní plán byl ale trochu jiný. Do soutěže nastupoval Harry jako sólový zpěvák a snažil se zabodovat s písní „Is't She Lovely“, kterou napsal Steve Wonder. Porotu jeho vystoupení nezaujalo natolik, aby mu zajistilo postup do dalšího kola, proto využil šance a spojil se se čtyřmi dalšími hudebníky, aby mohl v soutěži pokračovat. Vznikla tak legendární chlapecká skupina One Direction. Od svého debutu One Direction prodali 70 milionů desek po celém světě, včetně 7,6 milionů alb a 26 milionů singlů v USA, a stali se tak jednou z nejprodávanějších chlapeckých kapel všech dob.

Láska s otazníky

Během X Factoru se Harry seznámil s moderátorkou Caroline Flack, se kterou se začal vídat a jejich přátelství později přerostlo ve velmi kontroverzní vztah. Věkový rozdíl mezi Caroline a Harrym byl více než 15 let, není se tedy čemu divit, že veřejnost měla žhavé téma k diskuzi. I když vztah partnerům nevyšel, zůstali i nadále přátelé a vždy o sobě mluvili pouze v superlativech. Když Caroline Flack v roce 2020 spáchala sebevraždu, Harry její památku hned několikrát veřejně uctil.

Po stopách Elvise

Harry už odmalička miloval Elvise Presleyho. Rozhodl se proto zúčastnil konkurzu na hlavní roli v hudebním životopisném filmu Elvis, který režíroval Baze Luhrmann. Luhrmann poté o Stylesovi řekl, že je neskutečně talentovaný a skvělý herec. Problém byl však v tom, že je to Harry Styles, který už hvězdnou ikonou dávno je. Převtělit se tedy do další, by bylo velmi obtížné. Roli Elvise tak nakonec získal Austin Butler a film měl premiéru letos v květnu na filmovém festivalu v Cannes.

 

Fashion icone

Když se Harry vydal na sólovou dráhu, probudila se i jeho obrovská vášeň pro módu a výstřední kostýmy. Topy s flitry, stále se zvyšující podpatky, růžové obleky, saténové aplikace, volné kalhoty s vysokým pasem, perlové náhrdelníky, dokonce i dámské šaty… Z toho všeho udělal Harry přednost, která dokreslovala a dokresluje jeho bohémskou image. Podle Stylese neexistuje jen černá a bílá a není důvod se módou nebavit, neinspirovat se šatníkem opačného pohlaví, nehrát si s ní a upínat se pouze k tomu, co by se podle zajetých vzorců nosit mělo a hodilo.

Harry Styles, fashion icone:

Důležitý hlas stylové star

O tom, že hlas Harryho Stylese není slyšet pouze v písních, ale je silným a zvučným i v tématech, která rozdělují společnost, není pochyb. Ikonické jsou například duhové vlajky, které nechybí při všech jeho koncertech a mají tak podporovat všechny jeho fanoušky bez ohledu na cokoliv. Harry stojí za názorem, že lidé by měli být vůči sexualitě druhých (ale i té vlastní) více otevření. Neměli by podle něj soudit druhé či škatulkovat ostatní dle toho, kdo koho nebo jak miluje, jak se kdo obléká, jaké je barvy pleti či národnosti. Harry Styles se nebojí tato témata otevírat ani na svých světových turné, kde se svými fanoušky rád diskutuje a dává jim prostor vyjádřit se. Ti jsou mu už mnoho let oddaní nejen za jeho neoddiskutovatelný hudební talent, ale také za podporu, které se jim od něj v rámci techto témat dostává.