Amber Heard: Proslavil ji talent, styl a láska k Deppovi

O nadpozemské kráse této americké herečky není pochyb. Před několika lety však tento subjektivní pocit každého z nás potvrdila i věda. Britský plastický chirurg Dr. Julian De Silva totiž vyvinul technologii, mapující 12 klíčových bodů tváře – tvar obličeje, velikost nosu, čela, rtů nebo obočí. Ta bere v potaz velikost a vzdálenosti mezi těmito body a vypočítává tak tzv. „zlatý poměr” dokonalé krásy, vytvořený již ve starověkém Řecku. Tvář Amber Heard se umístila na prvním místě s 92 % dokonalé symetrie, díky čemuž se oficiálně může považovat za fyzicky nejkrásnější celebritu.  

Herecká kariéra Amber Heard měla několik klíčových bodů, které se nám nesmazatelně zapsaly do paměti. Coby „406” se představila v jedné z nejlepších komedií Zombieland, a byť byla ve snímku jen krátce, dokonale ztvárnila blonďatou bombshell holky od vedle, která charakterizovala mnohé její následující role – jako v Drive Angry nebo v seriálu The Payboy club. Zřejmě nejdůležitějším mezníkem její kariéry i osobního života byl však film Rumový deník. Dechberoucí blondýna diváky zavedla do dob zlaté éry glam Hollywoodu, kdy oplývala feminním šarmem Marilyn Monroe a šibalským duchem Jane Russell.  

 

Amber Heard

 

V rámci natáčení tohoto filmu se seznámila s notoricky známým hercem Johnnym Deppem. Byl by v tom čert, kdyby Depp nezískal pozornost i této americké krásky. Pár působil téměř jako z pohádky Kráska a zvíře, avšak po vypuknutí maratonu soudních sporů, během kterých se veřejnost začala dozvídat o detailech osobního života obou herců, přestávalo být jasné, kdo je něžná kráska, a kdo je ve skutečnosti zvíře.

Již rok po skromném svatebním obřadu herečka požádala o rozvod i zákaz osobního kontaktu soudní cestou kvůli údajnému fyzickému násilí a verbálnímu napadání ze strany manžela. Herec však veškerá obvinění popřel. Na jeho obhajobu vystoupila i jeho bývalá partnerka Vanessa Parardis, s níž má Depp dvě děti. Odloučený pár se tehdy domluvil na finančním vyrovnání ve výši sedmi milionů dolarů, avšak tím jejich spor neskončil. Rok po rozvodu totiž herečka napsala Op-Ed do The Washington Post, kde zveřejnila, že se stala obětí domácího násilí. Byť nezmínila jméno bývalého manžela, zvedla se obrovská vlna kritiky na adresu herce, který byl následně označen deníkem Sun jako „mlátič žen”.

Deppova žaloba za údajnou pomluvu proti britskému bulvárnímu deníku však skončila prohrou, a bylo mu dokonce dvakrát zamítnuto odvolání. Obvinění i negativní obraz herce v médiích způsobilo Deppovo začlenění na černou listinu „persona non grata”. Byla s ním ukončena smlouva na roli Gellerta Grindelwalda v pokračování filmové franšízy Fantastických zvířat, a vlnu nesouhlasu vyvolala i jeho participace na loňském Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.  

 

Amber Heard a Johnny Depp

 

Vloni proto začal nový soud, který Depp tentokrát míří proti své bývalé manželce, a to za veřejnou pomluvu, za kterou od ní žádá 100 milionů dolarů. Nový proces je nyní velmi bedlivě sledován veřejností, jelikož na povrch vycházejí velmi intimní informace o vztahu herců – telefonické nahrávky potvrzující, že Heart svého manžela nejednou udeřila, nebo po něm házela skleněné předměty, kvůli čemuž přišel herec o část prstu na pravé ruce.  

Vlnu kritiky však pocítila i Heard. V rámci příprav pokračování filmu Aquaman, kde ztvárnila rudovlasou Meru, princeznu z Xebel, vznikla online petice požadující vyloučení Amber Heard z filmu, která obsahuje více než 1,5 milionu podpisů. Ta byla prý reakcí na Deppovo propuštění z Fantastických zvířat. Petice však neměla žádný vliv na rozhodnutí štábu, který se rozhodl herečku s herečkou i nadále spolupracovat. Těšit se tak na ni můžete i v rámci Aquaman 2, který do kin zamíří v příštím roce.  

 

Amber Heard

 

Zdroj: Insider.com, Mirror.com