Bossy styl Emmy Watson: Ikony, která boří módní pravidla

Když se devítiletá Emma zúčastnila castingu na roli Hermiony Grangerové z Harryho Pottera, zřejmě ještě netušila, jak rychle si získá srdce fanoušků po celém světě. Narozdíl od kolegy Daniela Radcliffa však neměla žádné herecké zkušenosti, a tak musela projít celkem osmi koly konkurzů a nahrát celkem sedmadvacet záběrů, než přesvědčila tvůrce o tom, že je to role, pro kterou se narodila.

Byť byla ideální kandidátkou, ne všichni byli přesvědčeni, že by právě ona měla roli Hermiony získat. Důvod? Až moc pohledná. I když se v té době teprve připravoval první film, tvůrci museli myslet hodně dopředu. Z ošklivého káčátka se totiž Hermiona měla proměnit do půvavné labutě až ve třetí knize. Její velká transformace v rámci školního plesu proto nevyvolala tak silný wow efekt, jak si zřejmě autorka slavné série J. K. Rowling přála.  

V reálném životě tomu bylo trochu jinak. S úspěšným vývojem její kariéry se měnil i její stylový profil. Z křehké dívky bojující s vnitřním diskomfortem z ohromující slávy dozrála do jedné z nejlépe oblékaných hereček Hollywoodu. Z velké části za to vděčí své stylistce Rebecce Corbin-Murray, která vzala v potaz nejen estetické preference herečky, ale také její inklinaci k udržitelnosti. A za to si zaslouží minimálně deset bodů pro Nebelvír!  

Evoluce stylu Emmy Watson:

 

Watson je hlasitou feministkou, díky čemuž se také stala velvyslankyní dobré vůle Spojených národů. Ve svých projevech často mluví o rovnosti a možnosti volby, kterou by měly mít ženy po celém světě. Jinými feministkami je však kritizována za to, že pro Vanity Fair nafotila editorial, ve němž pózovala v průhledném háčkovaném topu nahoře bez. „Proč se lidé diví, že jsem feministka a mám prsa? Nevím, co s tím mají moje prsa co dělat," prohlásila na webu Reuters v reakci na kritiku. Feminismus totiž podle ní může mít mnoho podob, což dokazuje i svým unikátním stylem – na premiérách a gala večerech se často objevuje ve stylových outfitech kombinující feminní róby se strohými bossy kalhoty. A za to má od nás další pochvalu.

 

Zdroj: Reuters, Wikipedie Commons