Božská Priyanka Chopra: Z Indie až do Hollywoodu

S více než osmdesáti miliony fanoušků je Priyanka Chopra Jones nejsledovanější indickou osobností na Instagramu, pravidelně se umisťuje na seznamech nejen nejkrásnějších, ale také nejvlivnějších světových celebrit a stala se první indickou ženou, která byla tváří značek Pantene či Guess. Rodiče Priyanky byli lékaři v indické armádě a ona plánovala kariéru letecké inženýrky. Plány ale vzaly za své v roce 2000 díky Miss World.

První úspěchy přišly na soutěžích krásy v rodné Indii. Už tehdy museli rodiče Priyanky nainstalovat u jejich domu mříže kvůli zástupům obdivovatelů. Skutečný zlom ale pro mladou studentku nastal v roce 2000, kdy byla v Londýně korunována Miss World a stala se historicky pátou Indkou, která získala tento titul. Světové soutěže krásy byly dříve prestižnější událostí než je tomu dnes a pokud se o nějaké výherkyni dá říct, že opravdu využila příležitosti naplno, byla to tehdy osmnáctiletá Priyanka.

Nick Jonas and Priyanka Chopra

Nastal životní obrat o 180 stupňů a místo plánovaného studia se mladá dáma vrhla na hereckou kariéru. Nemusela chodit ani na konkurzy, byla přece Miss World a její herecký debut v Bollywoodu proběhl v roce 2003 s filmem The Hero: Love Story of a Spy. Netrvalo dlouho a Priyanka se stala bollywoodskou megastar a dnes má na kontě přes 50 indických filmů. Některé horší, některé lepší. Některé přijala dobře veřejnost, jiné zase měly úspěch u odborné kritiky. Priyance se podařilo vybudovat si reputaci talentované herečky, která se nebojí různorodých rolí, a díky tomu nemusela bojovat s nálepkou hrající Miss. V Indii získala několik hereckých ocenění, například za film Fashion z roku 2008 z módního průmyslu.  

Průlom na americkém kontinentě přišel o pár let později, kdy v roce 2015 získala Priyanka Chopra Jones hlavní roli agenty FBI v seriálu Quantico. Ten se vysílal tři sezóny do roku 2018 a Priyanka za něj získala ocenění People’s Choice Award pro nejoblíbenější herečku. Padoucha si zahrála v ne moc povedeném rebootu Pobřežní hlídky a roli získala také v posledním Matrixu po boku Keanu Reevese. V blízké době se můžeme těšit na její ztvárnění Ma Anand Sheely, ženy, která v 80. letech prakticky vedla nebezpečný kult v Oregonu.  

Priyanka Chopra Jonas

Přestože aktivní účast v charitách je pro Miss World povinností a zároveň zní jako unavené klišé, Priyanka i 22 let po získání titulu využívá svůj vliv a hlas ke zlepšení životních podmínek v Indii, především pro děti a mladé dívky. Stala se ambasadorkou UNICEF a se svojí vlastní nadací The Priyanka Chopra Foundation for Health and Education podporuje dostupnost lékařské péče a vzdělání pro děti v Indii. Na problémy upozorňovala pravidelně také coby autorka – pro indický deník Hindustan Times psala sloupek, kde reagovala na bezpečnost žen v Indii a jejich nerovná práva. Články s názvem Pret-a-Priyanka vycházely také v americké Elle.

U psaní článků herečka neskončila a v roce 2021 vydala své paměti s názvem Unfinished. Čtení je to o to zajímavější vzhledem k tomu, že si Priyanka vždy hlídala své soukromí. Veřejnost se ale přesto brzy dozvěděla o vztahu se zpěvákem Nickem Jonasem z populárního tria The Jonas Brothers. Vztah, který údajně začal v roce 2018 zprávami na Twitteru, se stal soustem pro bulvár především díky desetiletému věkovému rozdílu mezi zamilovanou dvojicí, kde Priyanka je tou starší. I těm největším rýpalům ale vyrazili dech na konci téhož roku, když v luxusním Umaid Bhawan Paláci uspořádali několikadenní svatbu, kde nechyběli indické tradice i křesťanský ceremoniál. A ta nejhezčí novinka na závěr – letos v lednu zveřejnil pár na svých sociálních sítích informace, že se díky náhradní matce stali rodiči malé Malti Marie. Gratulujeme!

 

Zdroje: Wikipedia Commons, Insider