Selena Gomez hájí svá kila navíc: ‚‚Buďte zticha, nejsem modelka!‘‘

Selena Gomez nedávno uspořádala live stream na TikToku, aby se vyjádřila ke smršti komentářů a článků, které zaplavily svět poté, co se objevila na letošním předávání Zlatých Glóbů. Veřejnost si okamžitě všimla, že je Selena kypřejší než obvykle. Neobešlo se to bez reakcí, které samozřejmě doputovaly až k ní samotné. A Selena pocítila potřebu kvůli sobě i ostatním, kteří řeší stejný problém, uvést věci na pravou míru.

Body positivity: Proč je kladný vztah ke svému tělu tak důležitý?

elle.cz

Nemoc a transplantace

Třicetileté herečce byl v roce 2014 diagnostikován lupus, chronické autoimunitní onemocnění, při kterém imunita pacienta útočí proti vlastním tkáním. Způsobuje bolesti kloubů, zvýšenou únavu a otoky těla. V roce 2017 Gomez kvůli onemocnění dokonce podstoupila transplantaci ledviny. Tu jí darovala její kamarádka Francia Raisa. Selena Gomez se o své zkušenosti s touto nemocí a nesnesitelnou bolestí, kterou způsobuje, podělila nejen na sociálních sítích, ale v roce 2022 také v dokumentu My Mind & Me.

Bez léků to nejde

Herečka ve svém živém vysílání na TikToku prozradila, že na lupus užívá léky, které jí způsobují drastické výkyvy hmotnosti. „Když je beru, mám tendenci zadržovat hodně vody, to je normální. Když je neužívám, tak zase hubnu,“ vysvětlila Gomez a dodala: „Jen chci, aby každý věděl, že je krásný a úžasný. Ano, máme dny, kdy se možná cítíme nanic. A mnohem raději bych byla zdravá a starala se o sebe. Jenže mé léky jsou důležité a věřím, že jsou tím, co mi pomáhá.“

Opojná popularita & závratné výdělky: Nejsledovanější Instacelebrity

elle.cz

Běžte odsud pryč

Pokusila se tím zavřít ústa všem, kteří se pošklebují její změně váhy. A nezapomněla ani na ty, kteří řeší stejný problém se zdravím a vzhledem jako ona. „Chtěla jsem to jen říct a povzbudit každého, kdo se stydí za to, čím si prochází. Nikdo nezná skutečný příběh.“ Chytrákům, kteří jí píšou bodyshaming komentáře, vzkázala jasně: „Nejsem modelka a nikdy nebudu. Tohle už začíná být trochu moc.“ Video uzavřela speciální zprávou pro své fanoušky – a hatery. „Miluji vás a děkuji, že mě chápete a podporujete,“ řekla. „A pokud ne, tak odsud odejděte. Protože upřímně, nevěřím v zahanbování lidí za jejich tělo.“

Je smutné, že v roce 2023 stále musíme čelit vzájemnému bodyshamingu. Nezaslouží si ho nikdo, o to méně lidé, o kterých je známo, že bojují s nemocí. Nejen proto Seleně Gomez tleskáme za to, s jakou noblesou se se zahanbujícími komentáři a články vyrovnává.

Nejsme dokonalé, bohudík – slavné ženy, které vás naučí #selflove

elle.cz

Zdroj: elle.fr, pagesix.com