REKLAMA

Důkaz, že je Hugh Grant králem romantických komedií

REKLAMA

 

Deník Bridget Jonesové

Jak bychom mohli náš výběr začít jiným filmem, než je Deník Bridget Jonesové, kde Hugh Grant ztvárnil nesympaticky sympatického a neuvěřitelně sexy vydavatele, jehož kouzlo je tak velké, že mu promineme i to, že je to nevěrný idiot? Toto je zkrátka klasika, kterou můžeme sledovat dnes a denně. Schválně si sáhněte do svědomí i vy, kdy jste naposledy použili nějakou hlášku z této romantické komedie? Vsadíme se, že to bylo velmi nedávno. 

 

 

Láska nebeská

Pokud jsme zmínili jednu klasiku, musí nutně následovat i další. Vánoční ikonický snímek, kde Hugh hraje britského premiéra a zamilujeme se do své asistentky, je klasickým příběhem “dívky od vedle”, o kterém každá žena tajně fantazíruje... A nejlepší moment celého filmu? No přeci kultovní taneční scéna!  

 

 

Notting Hill

Film Nottting Hill z roku 1999 v podstatě definoval Grantovu hereckou kariéru a zajímavé je, že jde o jeden z mála případů, kde není portrétován jako playboy. V přítomnosti Julie Roberts aka slavné hollywoodské star je naopak roztomile roztržitý a tím si nás také získal. Tomuto počinu dáváme jistě pět z pěti hvězdiček! 

 

 

Hudbu složil, slova napsal

Roky, kdy byl Alex Fletcher slavný jako člen kapely PoP po celém světě, jsou ty tam, a on je s touto situací celkem smířený až do té doby, než přijde nabídka napsat novou píseň. V tu chvíli přichází na scénu svérázná a lehce potrhlá Sophie (Drew Barrymore), která mu ji pomáhá složit. Melodie z tohoto filmu si budete zaručeně broukat ještě dlouho poté... 

 

 

Rozum a cit

Kdo by neznal jeden z nejkrásnějších románu Jane Austenové, v jehož oscarovém filmovém ztvárnění z roku 1995 si zahrály po boku Granta i hvězdy jako Kate Winslet či Emma Thompson. Jakožto zdvořilý Edward Ferrars se vám Hugh dostane pod kůži, ať chcete nebo ne. A vidět ho v dobových kostýmech je také zážitek sám o sobě. 

 

 

Jak na věc

V adaptaci románu Nicka Hornbyho z roku 2002 hraje Grant zodpovědného mládence, který si vytvoří jedinečné a dojemné přátelství s mladým, dospívajícím chlapcem. Ten ho naučí o lásce, vztazích i životě více než kdokoliv jiný. Tato role oblékla Granta do mnohých pletených svetrů a my si ho tak můžeme užívat jako “žhavého potenciálního otce - daddy cool”.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA