Emma Watson nechce být naším vzorem, ale přesto jím je

 

Emma Watson se jeví dokonale v každém ohledu. Je krásná, slavná, zajištěná na několik životů dopředu, bojuje za práva žen, je globální ambasadorkou pro OSN a zdá se být i imunní k veškeré kritice, která proudí jejím směrem. Je snad vůbec možné, abychom ji považovali za lidského tvora, a ne za nějakou vyšší bytost, která přišla na Zemi, aby nám ukázala tu správnou cestu? Ačkoliv by se kolem Emmy mohla tvořit doslova sekta obdivovatelů, ona sama skromně tvrdí, že nechce být pro nikoho vzorem ani modlou. Proč? Protože ji to staví do velice obtížné pozice.  

Když se jí v rozhovoru pro Interview Jessica Chastain na toto téma zeptala, dostalo se jí zajímavé odpovědi: “Když mě lidé nazývají vzorem, děsí mě to, protože pak mám pocit, že jsem určena k tomu selhat. Nehledě na to, kolik dobrého toho vykonám, vždy je zde i velký prostor pro zklamání”. Všechno, co tato herečka řekne či udělá, je nyní pečlivě monitorováno a diskutováno. Aby si zachovala zdravý rozum, rozhodla se nikoho nepouštět do svého soukromí.  

Ovšem i přes to, že se tato role herečce nezamlouvá, je jasné, že v dnešní době potřebujeme pozitivní leadery více, než kdy dříve a ona má zkrátka všechny kvality a předpoklady hodné následování. Zde je výčet toho, čím nám Emma Watson imponuje.  

Nejlepší kousky z šatníku Emmy Watson

elle.cz

1. Uvědomuje si význam vzdělání 

Když byl dotočen poslední film z franšízy o Harrym Potterovi, Emma byla v té době multimilionářkou. Mohla si v klidu užívat života v luxusu, avšak místo toho se rozhodla jít na univerzitu Brown. Zde získala bakalářský titul z anglické literatury a rozhodla se, že jí ožehavá témata, která hýbou dnešní společností nebudou cizí.

2. Je globální velvyslankyní pro OSN 

Emma Watson byla jmenována mezinárodní ambasadorkou dobré vůle pro OSN v roce 2014. Její práce v této organizaci se zaměřila především na postavení žen a rovnost vzdělávání. Stejně jako její kolegyně Angelina Jolie, Nicole Kidman či Anne Hathaway se nebojí otevírat palčivé otázky. Odstartovala zde i feministickou kampaň HeForShe.

 

 

3. Záleží jí na životním prostředí 

Emma je jednou z žen, které ať už si obléknou cokoliv, vždy budou vypadat naprosto dokonale. Ovšem ona si své outfity volí velice obezřetně a jejich prostřednictvím vysílá lidem jasnou zprávu. Stejně tak tomu bylo i na Met Gala, kdy se na červeném koberci objevila v originálním kalhotovém kostýmu s vlečkou, jež byl vyroben značkou People Tree zcela z recyklovaných plastikových lahví.  

4. Nebojí se beatboxu, když jde o důležitou věc 

V roce 2016 se herečka v rozhovoru s Lin-Manuelem Mirandou rozhodli při rozhovoru uctít Mezinárodní den žen malým rappovým freestylem. A ačkoliv to bylo jistě hodně mimo její komfortní zónu, využila i tento okamžik, aby přinesla publicitu genderové rovnosti. 

 

 

5. Bojuje za ukončení dětských sňatků 

Věděli jste, že 30 % dívek třetího světa je provdáno ještě předtím, než dovrší osmnácti let? To bohužel podporuje chudobu, jelikož je pro tyto děti složité získat následně vzdělání. Emma Watson odcestovala do afrického Malawi, aby se zde s těmito ženami setkala.  

6. Bojuje proti sexuálnímu obtěžování 

Se stále větší popularitou hnutí #MeToo začaly postupně volat po spravedlnosti i slavné osobnosti. Emma Watson byla jednou z prvních, kdo daroval 1,4 milionu dolarů fondu Spravedlnosti a Rovnosti, který bojuje proti sexuálnímu obtěžování na pracovišti. Její příklad následovaly celebrity jako Emma Thompson, Keira Knightley a samozřejmě mnoho dalších...  

Političky, aktivistky, herečky. Které ženy významně ovlivnily rok 2020

elle.cz