Herečka, která překonala Batmana! Proč svět miluje Michelle Pfeiffer?

 

Kritici jí tleskají za její všestranný herecký talent, fanoušci zase za její odvahu a pro ženy speciálně představuje skutečnou inspiraci tvrdě pracující umělkyně. Když tedy Michelle Pfeiffer slaví narozeniny, vyplatí se připomenout si její výjimečnou kariéru.

Vezměte si příklad z Barbry Streisand

elle.cz

Kromě osudového partu kočičí ženy v Batmanovi se do paměti zapsala také rolemi v nákladných historických dramatech, ať už to bylo nastudování francouzské literární klasiky Nebezpečné známosti z konce osmdesátých let s Johnem Malkovichem či Scorseseho Věk nevinnosti. Aktuálně však nepolevuje. Tento měsíc přichází v USA do kin její nový snímek s názvem French exit, v němž ztvárňuje zchudlou ženu vyšší newyorské společnosti, jež se s posledním jměním a nepraktickým synem uchyluje do Paříže. A než se premiéra tohoto snímku dostane k nám, připravili jsme si pro vás pět zásadních snímků této herečky, abyste ochutnali její hvězdný esprit.

 

 

Bílý Oleandr

Nezapomenutelné psychoanalytické drama, jemuž i po několika letech nechybí šmrnc a šťáva. Promyšlený scénář, přiléhavě napsaná hudba a vynikající výkony. „Já tě vychovala, ne nějaká pobožná lůza! Vychovala jsem tě, abys byla sama sebou...“ Michelle tady představuje opozit svých andělských rysů a z hlubin sebe samé těží zoufalost proměněnou ve svébytný projev něhy a mateřství. K láhvi červeného na večer, kdy víte, že snesete i větší nálož emocí.  

Nebezpečné známosti

Osmdesátá léta byla ve vyobrazování emocí na plátně trochu neobratná. Nebezpečné známosti z jejich sklonku však představují výjimku. Skvěle inscenované pohnutky a lyricky vyobrazená touha rezonuje právě díky panovačné, znuděné, chtivé i rebelující Michelle. Pro jednou odložte Tinder, tohle je o moc lepší!  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Věk nevinnosti

Mistrovský Scorseseho kus vypráví příběh lásky, jenže velmi pozvolna. Atmosférou nabytá historický romance je však projevem velkorysosti filmového řemesla. Pokud tedy máte čas a klid, zaposlouchejte se, zakoukejte se a milujte. Michelle tady střídá dokonale procítěné polohy zoufalství i absolutního štěstí jedné ženy, která ještě v době, kdy ženy nedokázaly být sami sebou, ztrácí přehled o vlastních přáních. Staňte se oldschool feministkou... na přesně 133 minut.

Jmenuji se Sam

Postava Michelle Pfeiffer se v tomto snímku jmenuje Rita Harrison, po písni „Lovely Rita“ a příjemní George Harrisona. Symboly prodchnuté melodrama vypráví příběh neštěstí, které je třeba prožít. Proto si jej naordinujte jen v případě pozitivního dne. Michelle dokázala po boku Seana Pena ustát se svým civilním a přesto tak intuitivním hereckým výkonem. Nahlédněte do života ostatních, abyste měli patřičný nadhled.

Emma Watson nechce být naším vzorem, ale přesto jím je

elle.cz

Zjizvená tvář

Při pohledu na stopáž se vám může sevřít hrdlo, v tomto případě ale zbytečně. Kultovní klasika vypráví nadčasový a pro americkou společnost tak ilustrativní příběh. „Za některé scény jsem se při pohledu zpět až styděla,“ přiznala v jednom rozhovoru Michelle. „Nikdy jsem nechtěla zaměňovat herecký talent za schopnost vypadat sexy.“ I když zde rezonuje její nepopiratelný sex-appeal, naplňuje Michelle své poslání zkušené herečky. Touhle filmovou volbou uděláte partnerovi radost.