Vymažte to z archivů: filmové role, za které se dnes hvězdy stydí

Kate Winslet – Titanic

Kate Winslet nevadí Titanic jako takový. Za co se stydí, je její výkon v roli Rose. „U každé scény si říkám: ‚To jako vážně? Ach můj bože‛. Dokonce i můj americký přízvuk, nemůžu to poslouchat. Je to hrozné,“ řekla deníku Telegraph. Herci mají zkrátka tendenci být sebekritičtí, protože my na jejím výkonu nic tak děsivého nespatřujeme. Každopádně si Kate po premiéře přála natočit celý Titanic znovu. 

Megan Fox – Transformers

Hit Transformers vydělal miliardy dolarů, ale od kritiků se nikdy vlídného přijetí nedočkal. Dokonce sama Megan Fox, která se díky Transformers proslavila, se později pro Entertainment Weekly vyslovila, že „si lidé dobře uvědomují, že tohle není film o herectví“. Na mušku si vzala dokonce i režiséra akční série Michaela Baye, o kterém se vyjádřila: „Na natáčení scén se chová jako Hitler, takže pracovat pro něj je noční můra.“ Fox svůj komentář později stáhla a nazvala ho „spravedlivým hněvem“, který ovšem neměl vybublat na veřejnost.

Katherine Heigl – Zbouchnutá

Zbouchnutá je jednou z nejznámějších rolí Katherine Heigl. Herečka ale prohlásila, že jí připadala „trochu sexistická.“ Podle ní vykresluje ženy jako „vychytralé a upjaté, zatímco muži jsou podle filmu roztomilí a praštění, prostě kluci milující zábavu,“ řekla kdysi magazínu Vanity Fair. „Postavy jsou přehnané a v některých dnech jsem s tím měla těžké chvíle.

Bizarní práce, které dělali slavní, než se stali hvězdami

elle.cz

Idris Elba – Špína Baltimoru

Málokdo věděl, kdo je Idris Elba, než zazářil ve Špíně Baltimoru. Navzdory uznání, které mu role Stringera Bella v populárním seriálu přinesla, jí Elba trochu lituje. „Stringera Bella všichni zbožňují. Ale koho to vlastně zbožňují?“ nechal se herec slyšet v podcastu Jamese O’Briena. „Idealizujeme si chytrého drogového dealera nebo hloupého dealera narkotik? Co tady říkáme? Dealuješ heroin, ale protože jsi chytrý chlapík, je to v pohodě? To byl pro mě problém.

Daniel Craig – James Bond

Nebylo vůbec jisté, zdali se Daniel Craig vrátí jako James Bond v zatím poslední bondovce Není čas zemřít. „Raději bych rozbil tuhle sklenici a podřezal si zápěstí,“ vyjádřil se původně jemně o svém návratu do role. „Ne, v tuto chvíli ne. Vůbec ne. Už to mám za sebou. Co chci udělat, je jít dál.“ K tomu, aby znovu oblékl smoking, ho možná přesvědčil dostatečně tučný honorář. Ještě že tak!

Channing Tatum – GI Joe

Budu upřímný, ten film zatraceně nenávidím,“ řekl Channing Tatum o GI Joeovi. „Byl jsem k tomu dotlačen. Já – který jsem byl jeho fanouškem odmalička a sledoval ho každé ráno, když jsem vyrůstal – nechtěl jsem dělat něco, co bylo za prvé špatné. A za druhé, prostě jsem nevěděl, jestli chci být GI Joe.“ Channingu, tím se netrap. Rolí v Bez kalhot jsi to všechno napravil!

Slavní a marniví. Které celebrity utrácejí až příliš?

elle.cz

Robert Pattinson – Stmívání

Toto nám trošku láme srdce. Nejpůvabnější upír všech dob Edward Cullen, respektive jeho představitel Robert Pattinson, si rve vlasy, kdykoli se v sérii Twilight objeví na obrazovce. Veřejně haní cokoli, co má společného s filmovou předlohou od Stephanie Meyer, i s jejím následným filmovým zpracováním. Vzhledem k tomu, že nebýt Twilight, nikdo by možná Roberta dnes ani neznal, je to překvapivý přístup.

Ryan Reynolds – Green Lantern

Role v Green Lantern byla pro Ryana Reynoldse nejprve bolestivá. Kritiky filmy strhaly a on se z toho zhroutil. Teď už si z nepovedené role dokáže udělat legraci. V konkurenčním marvelovském snímku Deadpool, jehož stejnojmennou hlavní postavu si zahrál později, si ze zeleného superhrdiny a sám ze sebe dokonce dělal legraci. Deadpool se ve filmu vydal na cestu časem, aby našel Ryana Reynoldse čtoucího scénář Green Lantern a střelil ho do hlavy. 

Halle Berry – Catwoman

Halle Berry je jednou z mála hvězd, které si převzaly cenu Zlatá malina za nejhorší herecký výkon osobně. Obdržela ji za roli Catwoman. „Moc vám děkuji. Nikdy v životě jsem si nemyslela, že budu tady nahoře,“ řekla publiku, když cenu přebírala. Nezapomněla také poděkovat svému manažerovi. „Miluje mě tak moc, že mě přesvědčuje, abych točila filmy, i když ví, že jsou opravdu špatné.“

Sylvester Stallone – Stůj, nebo maminka vystřelí

Sylvestra Stalloneho, ikonu Hollywoodu, si vždycky budeme pamatovat jako Rockyho a Ramba. Byl by ale rád, kdyby na roli ve Stůj, nebo maminka vystřelí, ve kterém si zahrál s Estelle Getty, zapomněl jak on, tak celý svět. Když o filmu mluvil v roce 2006, nazval jej „možná jedním z nejhorších filmů v celé sluneční soustavě, včetně mimozemské produkce, kterou jsme nikdy neviděli“. Buď klidný, Sylvestre, Žraločí tornádo nebo Hadi v letadle jsou určitě horší...

V zajetí drog a alkoholu: slavní, kteří se odrazili ze dna zpátky

elle.cz

Zdroj: Independent.co.uk, ČSFD, faroutmagazine.co.uk