Ohlédnutí za Cannes 2023: Nahota Shayk, hádka Hankse a páchnoucí Law

Nedovolte, aby vás zajímavé okamžiky festivalu v Cannes jen tak minuly. Cannes zůstává nejprestižnějším, nejvznešenějším a někdy také dost kontroverzním filmovým festivalem na světě. Letošní ročník přinesl premiéry hvězdně obsazených hollywoodských komerčních trháků (Indiana Jones a nástroj osudu, Asteroid City od Wese Andersona) až po díla režisérů, díky kterým má festival svůj zvuk a které se účastnily hlavní soutěže. Na loňském festivalu se představili budoucí oscaroví aspiranti Elvis, Top Gun: Maverick, Aftersun a vítěz Zlaté palmy Triangle of Sadness, což znamená, že Cannes je předzvěstí úspěchu a že sezóna udílení cen začíná právě tady. Program v promítacích sálech ale není to jediné, co fanoušky zajímá. Co zásadního se odehrálo na rudém koberci? 

Nejlepší róby červeného koberce 76. ročníku filmového festivalu Cannes

elle.cz

Hádka Toma Hankse

„Dobrý pokus!“ reagovala manželka Toma Hankse na tvrzení médií, že se její muž na červeném koberci pohádal se zaměstnancem festivalu. Tom Hanks se s manželkou Ritou Wilson prošli po red carpet před uvedením očekávaného snímku „Asteroid City“. Během těchto okamžiků se měl slavný herec dostat do konfliktu s jedním z přítomných festivalových organizátorů. Na fotkách, které proběhly médii, Hanks mluví se zaměstnancem festivalu a zdá se být evidentně podrážděný. Svou řeč doprovází gestikulací a celá událost pro přihlížející nepůsobí velmi komfortně, až to vypadá, že se trojice hádá. Hanksova manželka Rita Wilson ale na svém Instagramu přispěchala s jiným vysvětlením. „Tomu se říká ,Neslyším tě. Lidé křičí, co jsi řekl? Kam máme jít?‘" napsala ve stories svou verzi události. „Ale to příběhy neprodává! Dobrý pokus,“ dodala na interpretaci události médii Wilson. „Užili jsme si to. Jděte se také podívat na Asteroid City!“

 

Porozchodová premiéra Joea Alwyna

Po šesti letech vztahu už fanoušci Taylor Swift málem slyšeli svatební zvony, jenže zpěvačka a britský herec se letos v dubnu místo svatby rozešli. Bývalý přítel Taylor Swift Joe Alwyn se nyní poprvé od zprávy o rozchodu objevil na veřejnosti a vybral si pro to červený koberec v Cannes. Dvojice nebyla sdílná ani ve chvílích, kdy mezi nimi bylo všechno v pořádku. A mlčení dodržují oba i po rozchodu. O důvodech rozpadu vztahu a jejich současných vztazím se šíří fámy, ale ani jeden se na toto téma nechce konkrétně vyjadřovat. Jisté je jedno: Joe je v Cannes bez Taylor a nic nestojí v cestě jeho novým dobrodružstvím.

Cannes 2023: Které slavné tváře uvidíme na plátně i na red carpetu

elle.cz

Přistání asteroidu

Asteroid (City) přistál v Cannes s velkou pompou. Obsazení herci přijeli v tak velkém zastoupení, že museli na premiéru dorazit autobusem. Tom Hanks si po boku své ženy Rity Wilson na koberci pískal, Scarlett Johansson si přivedla manžela Colina Josta. Pro dvojici to bylo první společné vystoupení po zhruba dvouleté pauze. Trvalo nějakou dobu, než tak velká herecká crew obsadila svá místa v promítacím sále. A když se tak konečně stalo, všiml si režisér filmu Wes Anderson, že Scarlett chybí. Dorazila se zpožděním, ale zato za doprovodu bouřlivého potlesku. Po konci projekce a vřelých standing ovations poděkoval Anderson divákům i hercům, kteří se ve filmu objevili. Dodal, že mnoho z nich, stejně jako publikum v Cannes, vidělo dokončený film poprvé.

Exhibice Iriny Shayk

Už na první pohled je jasné, že Irina Shayk přijela do Cannes předvést ze sebe to nejlepší. Ruská topmodelka se v pondělí Hôtelu Martinez předvedla v modelu, který představivosti nechával jen pramálo prostoru. Oblékla set spodního prádla Gucci s motivem charakteristického monogramu značky a překryla ho průhlednými šifonovým šaty. Outfit korunovala završila dramaticky působícím náhrdelníkem s masivními kameny. Den předtím Shayk předvedla model značky Mowalola od nigerijské návrhářky a zpěvačky Mowaloly Ogunlesi, ktera nedávno spolupracovala s Kanye Westem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Smrdutý Jude Law

Jude pro film Firebrand a roli krále Jindřicha VIII, kterého v něm ztělesnil, musel projít výraznou fyzickou proměnou. Musel si nechat narůst vousy, podstoupit úpravu vlasů, složitý make-up, snášet závaží a na natáčení si dokonce přinesl páchnoucí parfém, který si speciálně nechal namíchat. Parfém byl údajně cítit „hnisem, krví, výkaly, a potem.“ Jude Law to vysvětlil: „Četl jsem zajímá pojednání, že v tomto období byl král Jindřich cítít o tři pokoje dál, protože měl v nose hnis, který maskoval růžovým olejem. Takže jsem si jen myslel, že to bude mít velký dopad, když budu strašně smrdět.“ Snad s touto obětí autenticitě souzněli i další herci a štáb... Výsledkem je hrozivý král, který se ke konci života stává stále paranoidnějším a nechutnějším. „Byl to tyran. Byl to gangster, opravdu,“ vyjádřil se Law. „Byl paranoidní, zklamaný a děsivý." Ve filmu rozhodně nečekejte Juda tak, jak ho znáte – hladce oholeného fešáka a jiskřivě modrýma očima, ve kterých se čas od času mihne záblesk šibalství. Ale sledujte ho ve hře Firebrand a nic z toho nenajdete, místo toho ho vystřídá rýsující se, velký a často nechutný Jindřich VIII., který je na konci svého života nemocný a je čím dál paranoidnější.

Slavní & oškliví: Nejsou krasavci a přece jim ženy leží u nohou

elle.cz

Zdroj: Eonline.com, vanityfair.com, nylon.com, ČSFD