REKLAMA

Ikona 90. let Carolyn Bessette-Kennedy. Jaká by byla dnes?

REKLAMA

 

Mladí, krásní a prokletí. Zní to jako název špatné reality show, ale i tak by se dal popsat život Carolyn a JFK Jr., kteří byli součástí americké smetánky a ostře sledovaným párem 90. let. Příběh jejich manželství a předčasné smrti se má nově stát také tématem série American Crime Story, respektive nové řady American Love Story, kterou připravuje Netflix. Jak se z Carolyn Bessette stala Kennedy a proč nás její styl dodnes tak baví?

Carolyn vyrůstala s rodinou v Connecticutu, později studovala na univerzitě v Bostonu a jak na střední, tak na vysoké patřila i díky své kráse k těm nejvíc cool studentům. Po studiu začala pracovat pro brand Calvin Klein, kde se postupně vypracovala až do PR oddělení. Specifická estetika značky měla velký vliv na její styl. Postupně se však váhy překlopily a byla to naopak Carolyn, kdo se stal pro značku múzou.

Údajně právě díky práci se potkala s JFK Jr., synem slavného prezidenta JFK. Ten byl v té době považován za “nejlepší partii ve městě”. Ale koluje také pohádkovější verze, že se do sebe zamilovali, když oba joggovali v Central Parku. JFK Jr. měl v té době za sebou románky se Sarah Jessicou Parker, Madonnou nebo Daryl Hannah, ale až Carolyn ho naprosto uchvátila a po dvou letech randění následovala v roce 1996 svatba.

 

Carolyn Bessette-Kennedy
Info ikona

 

Ani na první pohled pohádkový život neznamenal dokonalé manželství bez hádek. A zástupy paparazziů kamkoliv se dvojice hnula jen přilíval olej do ohně. Média byla dvojicí posedlá a srovnání s Lady Dianou nebo nověji s Meghan Markle se přímo nabízí. Zatímco JFK Jr. byl na zájem médií zvyklý od malička, pro introvertní Carolyn to bylo peklo. Za celý život tak nedala jediné interview.

16. červenec 1999 se zapsal do historie jako další černé datum v historii klanu Kennedyů. Carolyn, její sestra Lauren a JFK Jr. vyrazili na svatbu příbuzné a to soukromým letounem, který pilotoval sám JFK Jr. Vše mohlo dopadnout jinak, protože Carolyn do poslední chvíle nechtěla odletět kvůli další hádce. K odvolání cesty nahrávalo i špatné počasí, kvůli kterému rušili lety i mnohem zkušenější piloti, než jakým byl JFK Jr. Carolyn nakonec s cestou souhlasila za podmínky, že poletí i její starší sestra. Trosky letadla se našly o pár dní později. Pád nikdo z trojice nepřežil. Carolyn tehdy bylo pouhých 33 let.

Příběh dodnes přitahuje pozornost a v pravidelných intervalech plní společenské rubriky. A nejen ty – Carolyn je bez veškerých pochyb módní ikonou, která inspiruje i po více než 20 letech. Navíc devadesátky budou i v roce 2022 jedním z hlavních fashion trendů. Myslíte, že to není nic pro vás? Dejte tomu šanci – Carolyn je synonymem nenucené a nadčasové elegance i díky několika základním kusům šatníku, jako je oversized pánská košile, kterou seženete v každém sekáči, stejně tak šaty s květinovým potiskem jako nosila i Carrie v prvních dílech Sexu ve městě. Anebo minimalistické slip dress! Variantou jednoduchých šatů na ramínka byly ostatně i svatební šaty Carolyn, které pro ni vytvořil Narciso Rodriguez, tehdy designér značky Calvin Klein. A pokud poslední měsíce máte chuť vytáhnout staré džínové zvonáče nebo kožené kozačky a do šatníku jste zařadila 50 odstínů béžové a hnědé, díky outfitům Carolyn zjistíte, jak vše dotáhnout do dokonalosti. A co vlasy a make-up? Své charakteristické blond vlasy nosila většinou ležérně rozpuštěné anebo v jednoduchém ohonu, doplněné šátkem – bandanou anebo čelenkou. Naopak pro elegantní look stačily dva kroky – stáhnout vlasy do nízkého drdolu a na rty dát červenou rtěnku. Nic víc, nic míň.

Jak by asi život Carolyn vypadal dnes? Zkusme hádat – i nadále by se stranila médií a rozhovor by odmítla i Anně Wintour (ta by to ale nikdy veřejně nepřiznala). Samozřejmě by nebyla ani na sociálních sítí, Instagram by o to víc plnily fanouškovské profily jako mají například sestry Olsenovy a followeři by čekali na jakoukoliv rozmazanou fotku. Třeba jak Carolyn venčí psa. Mezi její oblíbené značky by patřily Jil Sander, Totême či (old) Céline. Základ by ale tvořily customized a vintage kousky, dochované právě z 90. let. A jestli by byla i nadále paní Kennedyovou? Kdo ví...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA