Madonna režisérkou: Úspěch hodný Oscara nebo Zlaté maliny?

Popová diva i módní ikona Madonna má v Guinessově knize hned několik prvenství. Stala se první ženskou interpretkou, která prodala nejvíce hudebních nahrávek v historii a podle dostupných informací je také zpěvačkou s nejvyšším příjmem. Jde jí však všechno tak skvěle jako taneční performance na pódiu a snadno zapamatovatelné hity? Kromě hudebního průmyslu ji vždy lákal i ten filmový, jako herečka dokonce získala Zlatý glóbus, nutno ale dodat, že také ocenění opačného kalibru – Zlatou malinu. Co se stane, když se královna popu posadí na režisérskou židli?

Věděli jste, že americká hvězda má na svém režijním kontě hned dva celovečerní snímky? Její debut Špína a moudrost, který představila v roce 2008 na filmovém festivalu Berlinále, si vysloužil překvapivě pozitivní kritiku, hodinové fronty před premiérou a smeknutí klobouku hned několika kolegů z branže. Přestože tento film najdete na české databázi ČSFD.cz v modré zóně (rozumějte filmy s hodnocením do 70%, pozn.red.), stojí za to mu obětovat 81 minut vašeho života. A to i díky hercům Eugenemu Hutzovi nebo Holly Weston. Příběh se odehrává v Londýně a popisuje cestu ukrajinského imigranta. Ten touží po světovém úspěchu hudebníka, ale při svém snažení musí udělat několik kompromisů, stejně tak jako jeho dvě spolubydlící. Že by prvky autobiografie? Zaujme vás jistě i hudba, která je vyzdvihována jako jedna z předností této hořkosladké hudební komedie. U Madonny to asi ani jinak nejde.

 

 

Propletená lovestory

Romantické drama W.E. sleduje dva problémové milostné vztahy. Samotný název filmu nám poodhaluje iniciály hlavních postav – Američanky Wallis Simpson s britským králen Edwardem a vdané Wally Winthrop s členem ochranky Rusa Evgeniho. Král by se pro svou lásku vzdal trůnu a vdaná Wally neodolala kouzlu člena ochranky muzea. Dojemný příběh podtrhují především okouzlující herečky Abbie Cornish a Andrea Riseborough v nádherných šatech s luxusními šperky. Společně s hudbou vás vtáhnou nejen do děje, ale také do třicátých let minulého století.

 

 

Na Zlatá malina nebo Glóbus?

I když se zprvu může zdát, že by se Madonna neměla motat do všeho, co ji napadne, v oblasti režie filmů ji to docela vyšlo a máme pocit, že jí to v této roli svědčí víc než v té herecké. Co však zůstává jistotou, jsou vyprodaná světová pódia, kde její umění vynikne v záři reflektorů, po boku zajímavých choreografií a originálních kostýmů.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA