Proměny Elle Fanning: Od půvabné Aurory až k ruské carevně

 

Elle se právem považuje za „dítě Hollywoodu” – společně se svou sestrou Dakotou se začaly herectví věnovat již od raného dětství. Svou první roli Elle získala, když ji byly teprve tři roky. Na začátku své kariéry však hrála pouze mladší verzi své sestry Dakoty, a to v miniseriálu Taken (Unesení) a filmu I Am Sam (Jmenuji se Sam). Ze stínu své sestry se však vymanila velmi rychle, což jí také pomohlo k získávání hlavních rolí. Po Phoebe v říši divů Louskáčkovi ve 3D si ji veřejnost začala všímat o něco více. Svou první velkou roli však ztvárnila až ve filmu J. J. Abramse Super 8. A uspěla, hollywoodští kritici ji vychválili do nebe.

Srdce diváků si však získala až rolí Šípkové Růženky ve filmu Maleficent (Zloba) po boku fantastické Angeliny Jolie. Byť Elle na první pohled opravdu působí jako ztělesnění disneyovské princezny, která svým sladkým hlasem dokáže přivolat lesní zvěř, umí toho o hodně více.

 

Elle Fanning
Info ikona

 

Její role v avantgardních filmech The Neon Demon nebo How to Talk to Girls at Parties (Jak balit holky na mejdanech) z ní udělaly novou tvář alternativního žánru, v rámci něhož byla schopna předvést svou stinnou stránku coby temná (a místy i nebezpečná) femme fatale. Filmařům se vyplatilo i její obsazení v historickém komediálním dramatu The Great (Veliká), kde ztvárnila ruskou carevnu Kateřinu Velikou. Se svým anglickým kolegou Nicholasem Houltem vytvořili velmi silné duo, které udrželo pozornost diváků natolik, aby tvůrci vytvořili i druhou řadu.  


Už teď se ale mluví o novém a velmi slibném filmovém počinu s názvem The Nightingale – ten bude pojednávat o příběhu dvou sester a jejich osudech v době nacistické okupace Francie. Dakota ztvární Vianne, která zachraňuje židovské děti před německými vojáky a Elle bude hrát Isabelle – aktivní členku francouzského odboje s krycím jménem „Nightingale”. Film momentálně finišuje, veřejnosti by měl být představen již v tomto roce.  

Zdroj: Wikipedia Commons

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA