Z Miss Izrael nespoutanou Wonder Woman

Byť v rodném Izraeli byla celebritou díky výhře v soutěži Miss Izrael, svět si ji moc dobře nepamatoval ani po participaci na Miss World v roce 2004. Velké plány však musely na chvíli počkat, jelikož dva roky nato musela nastoupit do povinné vojenské služby, kde působila coby bojová a fitness instruktorka. Tam se také naučila zacházet se zbraněmi, čehož využila v rámci castingu na roli Gisele ve filmu Rychle a zběsile. „Myslím si, že hlavním důvodem, proč jsem se režisérovi Justinu Lin doopravdy líbila, bylo to, že jsem byla v armádě, a chtěl využít mé znalosti zbraní,“ řekla ve svém interview pro Forward.  

Své štěstí v Hollywoodu však zkoušela ještě o něco dříve – ucházela se totiž o roli Camille Montes v bondovce Quantum Of Solace, která však nakonec přepadla Olze Kurylenko. Ve chvíli, kdy odstartovalo hledaní herců na film Rychle a zběsile, zavolal ředitel castingu okamžitě Gal, aby se zúčastnila. Tentokrát to vyšlo.  

 

Gal Gadot

 

Po této roli zaznamenala Gal raketový vzestup své kariéry. Byla vybrána coby nová představitelka Wonder Woman, kterou před ní hrála pouze Linda Carter, a to v 70. letech ve stejnojmenném seriálu. Participovala také na filmu Batman vs. Superman a Justice League, jehož nekonečná produkce se zdržovala kvůli neustálým změnám scénáře i režisérů (vše bylo spojeno s nečekanou smrtí dcery Zacka Snydera – toho na konci filmu musel vystřídat Joss Whedon).

Ani Gal to však neměla jednoduché. V rámci natáčení Wonder Woman v zimním Londýně pobíhala na place pouze v tenkém body a kovovém brnění, a to 12 hodin denně, šest dní v týdnu. Během dotáčení doplňujících záběru obou filmů byla navíc v pátém měsíci těhotenství, kdy stále pociťovala ranní nevolnost – jestli tohle z ní nedělá super ženu, tak už asi nic.  

 

Gal Gadot

 

Coby akční hrdinka, vykonávající skoro všechny své kaskadérské kousky samostatně, začala být oblíbenou volbou pro mnohé režiséry. Po boku Kevina Costnera a Garyho Oldmana si zahrála v thrilleru Criminal: V hlavě zločince, ten samý rok se objevila i v akční komedii Špióni odvedle s Jonem Hammem a Zachem Galifianakisem. Vloni vytvořila akční trio v Netflix komedii Red Notice s Dwaynem Johnsonem a Ryanem Reynoldsem, které však nezískalo velkou přízeň publika. Své herecké portfolio letos rozšířila i o dramatickou roli, a to ve filmu Smrt na Nilu.

Kromě příprav na chystané pokračování Wonder Woman však Gal Gadot také aktuálně působí jako producentka historického thrilleru o Ireně Sendler – humanitární pracovnici za druhé světové války. Toto téma je pro herečku velmi choulostivé, jelikož její dědeček byl za německé okupace Československa vězněn v koncentračním táboře Osvětim. Přežil holocaust, babičce se podařilo uprchnout z kontinentu ještě před vypuknutím druhé světové války. Šušká se, že by měla také hrát Zlou královnu v akční adaptaci animovaného filmu Sněhurka a sedm trpaslíků a měla by také zdědit roli Grace Kelly v remaku filmu Alfreda Hitchcocka z roku 1955 To Catch a Thief. 

 

Gal Gadot

 

Zdroj: Wikipedia Commons, csfd.cz