Šaty, které udělaly z Elizabeth Taylor módní ikonu

 

Liz Taylor se sice narodila v Londýně, ale dvěma Američanům, kteří sami měli ambice stát se uznávanými herci. Jak to tak občas bývá, své sny projektovali do malé Liz, která od malička milovala společnost. Ráda tančila, malovala a její nadměrná kreativita i nestydatost jí v devíti letech zajistily první filmovou roli. Světovou hvězdu z ní v roce 1951 udělal film Místo na výsluní, následovalo známé dílo Kočka na rozpálené plechové střeše, Kleopatra nebo Telefon Butterfield 8 a Kdo se bojí Virginie Woolfové?, za které získala Oscara.

Hereččin šarm a sexappeal oslnil nejen jejích sedm manželů, ale také řadu módních kritiků a designérů, jejichž tvorbu svými šaty i stylem výrazně ovlivnila. Stejně tak inspirovala k větší odvaze obyčejné ženy, které se začaly oblékat výstředněji, elegantněji a rozhodně se nebály výrazných doplňků či originálních pokrývek hlavy. Každá z nich zkrátka chtěla vypadat jako Liz a na dovolené létat soukromým tryskáčem.

Královna svatebních šatů

Její první svatební šaty v roce 1950 navrhla kostýmní designérka Helen Rose, na níž byl vzhledem k vysokému postavení ženicha a zakladatele hotelového impéria Conrada Hiltona vyvíjen velký tlak. Střih šatů i materiál je tak nadčasový a moderní, že by se v nich chtěla vdávat snad každá z nás. Rozvodu po jednom roce manželství však nezabránily skvostné šaty ani diamantový prsten za deset tisíc dolarů.

 

Elizabeth Taylor

Pamatujete si, když byl ještě Christian Dior anarchistou?

elle.cz

Rafinovanost i na pláži

Nový rozměr dala i plavkám, které se nestyděla obléknout ani ve dvoudílném střihu. Bikiny odhalující více, než byste chtěli, však nečekejte. Tento sofistikovaný a nápaditý model z vás udělá hvězdu každé pláže. Až se na některou z nich ovšem dostaneme.

 

Elizabeth Taylor

 

Květinové klobouky jako její signature

Odkdy patří květiny pouze do vázy? Taylor si jimi ozdobila slaměný klobouk už v roce 1963, kdy v něm vyšla se svým hereckým partnerem (později i manželem) hercem Richardem Burtonem do londýnských ulic. Škoda, že ho v nich nevídáme na ženách dodnes. Taylor by jistě měla radost.

 

Elizabeth Taylor

 

Nový rozměr mateřského stylu

Málokomu v té době slušelo těhotenství tolik jako Liz Taylor. Svému bříšku nechala vyniknout v růžových hedvábných šatech doplněných o rozkošný květinový klobouček. Jak řekl o jejím outfitu její bývalý manžel Mike Todd: „Její těhotenství nemůže být více okouzlující.“ Ať už vypadáte s rostoucím bříškem jakkoliv, inspirovat by se tímto párem měli i budoucí tatínci, kteří by chválou u svých poloviček rozhodně neměli šetřit. Tak jako Mike Todd.

 

Elizabeth Taylor

 

Róby hodné Oscarům

To nejlepší na konec – velké večerní. Taylor se ve vysoké společnosti pohybovala jako ryba ve vodě, a tak není divu, že její róby patřily vždy k těm nejpovedenějším. V roce 1953 po boku manžela Michaela Wildinga oblékla na předávání Oscarů volánkové šaty se srdcovým výstřihem, vyšívaným korzetem a sněhově bílou kožešinovou šálou. My tleskáme především uměleckému dílu z dílny Christiana Diora, které herečce k vysněné sošce rozhodně pomohly!

 

Elizabeth Taylor

Princ Harry právě prozradil úplně všechno

elle.cz