Fenomén „ugly hot“: Nejsou krasavci a přece jim ženy leží u nohou

Říká se, že skutečná krása každého člověka je v očích jeho pozorovatele. U fenoménu „ugly hot“ mužů to platí bez výhrad. Kdykoli přivedete mezi své přátele dalšího super ošklivého chlapa, nemusíte se cítit divně. Váš vkus není špatný – je jedinečný. Proč byste měla chtít někoho, o koho usiluje každá druhá žena, když můžete mít svůj originál? Vždyť v tom, v čem jsou ugly hots netypičtí, může právě spočívat jejich přitažlivost. Jsou to obvykle chlapi bez mainstreamového vysekaného těla, s velkým nosem, dlouhými, rozcuchanými vlasy nebo možná křivým úsměvem.

V zásadě jsou považováni za ošklivé, protože jejich fyzický vzhled neodpovídá tradiční představě krásy, ale jakmile se dostane ke slovu jejich osobnost, mozek, sebevědomí a šarm, karty se obrátí. Představujeme několik slavných mužů, kteří do této kategorie přesně zapadají. Jejich atraktivitu sice neumíme vysvětlit, ale rozhodně jim nelze upřít, že jsou prostě žhaví.

Benedict Cumberbatch

Když se podíváte na jeho fotky, řeknete si „hm“. Když ho vidíte a slyšíte mluvit, pozorujete způsob, jakým gestikuluje a pokud je ještě navíc oblečen v obleku s vlasy sčesanými dozadu, okamžitě se to změní na „hmmm“. Představitel dokonalého anglického gentlemana, který je sofistikovaně uhlazený, ale nikoli úlisný, umí okouzlit i bez vulgárního prvoplánového sexappealu.

Benedict Cumberbatch

Adam Driver

Možná jsou to jeho obrovské ruce, možná je to jeho výška nebo hluboký hlas… Nebo snad jeho výrazné žvýkací svaly, velký chlapský nos, nebo klidná síla, která z něj vyjadřuje. Možná to není ani jedno z toho, anebo je to taky všechno dohromady, co ho dělá přitažlivým, ale prostě to v něm je! Hvězda seriálu HBO „Girls“, třetí řady ságy Star Wars nebo House of Gucci může díky své vizáži hrát kladné i záporné hrdiny, což si třeba hezounek typu Orlanda Blooma dovolit nemůže.

Adam Driver

Vincent Cassel

Vincent Cassel je dokonalý představitel padoucha, ovšem takového, kterému ve skrytu duše fandíte, aby kladného hrdinu roznesl na kopytech. Oči má daleko od sebe, pod nimi obrovské pytle, má příliš ostrý nos a moc úzké rty… a stejně ho milovala nádherná Monica Belluci a další tisíce žen na celém světě jí ho nepokrytě záviděly. Při scéně z Dannyho parťáků, ve které jako zloděj Noční lišák za znění písně The laser dance song překonává bezpečnostní laserové paprsky, se nám doteď podlamují kolena. Taky jste si na jejím konci úlevně vydechli?

Vincent Cassel

Rami Malek

Střízlík s vykulenýma očima na první pohled jako sex-symbol nepůsobí. Ani na ten druhý. A pak si pustíte Bohemian Rhapsody a z jeho sex-appealu se posadíte na zadek. Dokáže se stát leaderem a pobláznit davy nejen podle scénáře. A když se jeho chlapecká tvářička pokryje jizvami a Rami nasadí trochu vyšinutý výraz, je z něj i obávaný protivník Jamese Bonda.

Rami Malek

Joaquin Phoenix

Joaquin se narodil pro to, aby hrál temné a těžké role. Obdivovat (a tak trochu i nenávidět) jsme ho museli jako Arthura Flecka v trháku Joker, římského císaře Commoda ve velkofilmu Gladiátor nebo komplikovaného zpěváka Johnnyho Cashe v oscarovém snímku Walk the Line. Joaquinovu charizmatu kromě hypnotických zelených očí, které se dívají zpod podmračeného černého obočí, dopomáhá i charakteristická jizva vedoucí od horního rtu k nosu. Jedná se o rozštěp patra, se kterým se Joaquin už narodil. V jeho herecké kariéře mu však jizva nijak nebrání, naopak. Jen potvrzuje, že jizvy dělají muže přitažlivějšími, protože ženy chtějí znát jejich příběh. (Nejen) díky své jizvě je Joaquin jedinečný, zapamatovatelný… a dekadentně sexy.

Joaquin Phoenix

Jesse Eisenberg

Jesse je dokonalým představitelem typu nerda a ajťáka. Útlý kudrnatý šprtík je k smíchu ovšem jen tak dlouho, dokud nezačne mluvit a hrát. Na něj a nikoli na Jiřiho Paroubka sedí přiléhavé označení „sexy mozek“. To ostatně dokázal jako protagonista Marka Zuckerberga v úspěšném filmu The Social Network, za kterou byl nominován na Oscara. I přes to, že je mu 39 let, působí pořád jako roztomilý hoch, což mu nepokrytě závidíme.

Jesse Eisenberg

Zdroj: Wikipedia Commons, IMDb, themudmag.com, elitedaily.com