Střet extravagance s noblesou: Cannes válcuje modrovlasá Helen Mirren

Helen Mirren zastínila všechny

Ačkoli se během úvodního ceremoniálu po rudém koberci prošly desítky nádherných žen, největší dojem na všechny přítomné – a prostřednictvím médií i na nepřítomné – udělala herečka Helen Mirren. Britská hvězda se postarala o red carpet moment, o kterém se bude ještě dlouho mluvit. 77letá držitelka Oscara na červený koberec zahajovacího ceremoniálu filmového festivalu v Cannes 2023 sladila odstín vlasů s její róbou Del Core. Své obvyklé stříbrné prameny protentokát nahradila mnohem výraznějším odstínem modré, který ještě umocňoval modř jejích očí. Mirren zvolila líčení v pastelovým odstínech růžové a ovívala se papírovým vějířem s hashtagem #WorthIt, který odkazoval na její roli ambasadorky značky L’Oréal Paris. Svůj pastelový komplet zakončila mani-pedi ve stejném pudrově modrém odstínu.

Cannes 2023: Které slavné tváře uvidíme na plátně i na red carpetu

elle.cz

Someone like it nude

Červenému koberci v Cannes pak také dominovaly přirozené looky, které zvolily především mladší herečky. K vidění byla svěží, zářivá pleť, přirozeně upravené nebo fluffy obočí, rty i tvářenky v odstínech tělové růžové. Takové líčení předvedly například Élodie Fontan, Emilia Schülle, Araya Hargate, Razane Jammal, Ruby O. Feeale ale také Uma Thurman nebo Catherine Deneuve, která předávala ocenění za celoživotní přínos herci Michaelu Douglasovi a také se stala tváří letošního ročníku filmového festivalu v Cannes.

Připomeňte si nejlepší a nejskandálnější momenty z festivalu v Cannes

elle.cz

Klasická krása a zářivý svět filmu

Na výraznější, dramatičtější make-up vsadily Frédérique Bel, Paola Turani, Catherine Zeta Jones, Alessandra Ambrosio nebo Naomi Campbell, které se rozhodly klást větší důraz na svůj pohled a oči orámovaly smyslnými linkami. Poctu svým asijským kořenům vyjádřily svým make-upem herečky  Guan Xiaotong, Fan Bingbing nebo Pom Klementieff. Jejich porcelánová pleť, kaligrafické oční linky a výrazné rty vypadaly bezchybně. Cannes si drží svou tradiční noblesu. Na jeho červených kobercích se střetávají nové módní trendy exkluzivními modely haute couture. Ruku v ruce s velkými róbami jde ispolečenský glamour make-up a hair styling. Snoubí se zde klasická krása s kouzlem filmového světa a Promenade de la Croisette, která se táhne podél pobřeží, je pro přehlídky stylu a elegance nádhernou kulisou. V galerii najdete letošní nejkrásnější beauty looky ze dne zahájení.

Nejvýraznější beauty looky zahájení festivalu v Cannes:

Zdroj: Festival-cannes.com, pagesix.com